Po stopách sklepní kočky

Turistika s dětmi v Dolním Rakousku: údolím Mendlingtal, v národním parku Thayatal nebo do Vídeňských Alp.

Hra a zábava, zajímavá zvířata a jednoduché trasy: zajímavosti cestou a snadné trasy dokážou u dětí rychle vzbudit chuť na pěší túru. Procházky pestrým podzimem nebo mírnou zimou tak hravě zvládne celá rodina.

Mlok na kolejích? Nejvýše položené dětské hřiště Dolního Rakouska?  Výlet do Vídeňských Alp včetně jízdy výletním vlakem na Schneeberg motivuje díky spoustě atrakcí především malé turisty. Ve volnočasové oblasti poblíž Vídně je toho spousta k vidění: tematické a zážitkové stezky zvou na lehké túry pod širým nebem.

Speciální tematická stezka čeká v městečku Göstling an der Ybbs:  dřevěná vodní stezka „Auf dem Holzweg“ provádí návštěvníky posledním funkčním zařízením na plavení dřeva v Evropě. Přes úzké soutěsky a lužním lesem se jde po dřevěných lávkách kolem početných zastávek: dům kovářských tovaryšů s černou kuchyní s otevřeným ohništěm, starý mlýn nebo světnice na pečení chleba svědčí o tradičním řemesle. Tipem jsou pravidelné ukázky plavení dříví.

Na podzim nabízí dobrodružné procházky také národní park Thayatal. Na dětském hřišti a napínavých cestách za divokými zvířaty zapomenou mladí turisté rychle na unavené nohy. Milovníci divokých koček prozkoumají stezku divokých koček Wildkatzen-Wanderweg s krmením zvířat až do října a seznámí se s kočkami Diego a Carla.