Mohnwirt Neuwiesinger, © We Make Stories

6 našich nejlepších receptů na cukroví

Směs různých surovin, hnětení těsta … mmmh … to je vůně! Po skořici, svařeném vínu a perníkovém koření. S našimi recepty vám chutně zkrátíme čekání na Ježíška

Moštové cukroví, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Moštové cukroví

Vychytávka! Rodina Birden z moštového šenku „Zur Steinernen Birne“ nám ukáže, jak zjemnit křehké těsto přidáním trochy hruškového moštu. Recept, který se určitě podaří.

Číst dále
Makové makronky, © Studio Kerschbaum

Makové makronky

Waldviertelské makové makronky od mistra pekaře Andrease Müssauera ozdobí každý talíř vánočního cukroví. Recept není až tak úplně jednoduchý, ale s tipy od profesionála, s přesnou váhou a trochou trpělivosti určitě sklidí úspěch.

Číst dále
Chlebové bochánky, © Daniela Führer

Chlebové bochánky

Sladký chuťový zážitek, který překvapí. Chlebové bochánky od Gitti Fally nechutnají po chlebu, ale po čokoládě, ořeších, skořici a moučkovém cukru. Jak se jí tento perfektní přelud podaří? To nám prozradí sama …

Číst dále
Škvarkové sušenky, © istock.com/Mariha-kitchen

Škvarkové sušenky

Recept na škvarkové sušenky je jeden z receptů babiččiny kuchyně. Typická specialita nabízená ve vinných šencích se skvěle hodí k adventnímu období a probouzí vzpomínky na dětství. Dokážeme, že u babiček vždy chutná nejlépe.

Číst dále
Weinviertelští domácí přátelé, © Weinviertel Tourismus/Cherie Hansson

Weinviertelští domácí přátelé

Tradičně se vánočním sušenkám ve Weinviertelu říká vánoční „Krapferl“. Jak se připravují nejoblíbenější weinviertelské vánoční „Krapferl“, tzv. „Hausfreunde neboli domácí přátelé“, se dozvíte tady.

Číst dále