Mohnwirt Neuwiesinger, © We Make Stories

Nejlepších 6 adventních receptů z Dolního Rakouska

Advent a Vánoce: nejkrásnější doba pro dokonalý požitek. Tak kouzelné jako předvánoční čas jsou i recepty, která vás vnitře krásně rozehřejí. Jestli chcete na stůl servírovat výjimečné kousky, pak pro vás máme něco srdečného, sladkého a trochu kořeněného. Doprovoďte nás na naší malé, milé, kulinářské cestě Dolním Rakouskem!

Perníkový mousse s punčovým přelivem, © fotolia.com/unpict

Perníkový mousse s punčovým přelivem

Perník ve spojení s punčem přináší vůni Vánoc. A když se obě suroviny setkají v jednom receptu, je vůně ještě vábivější, jako třeba v našem „perníkovém mousse s punčovým přelivem“. Ulli Amon-Jell z restaurace Gasthof Jell v Kremsu an der Donau nám prozradí svůj recept.

Číst dále
Weinviertelské „Weinbeisser“, © Weinviertel Tourismus

Weinviertelské „Weinbeisser“

Klasické vánoční placičky najdete na adventa nejen na vánočních trzích ve weinviertelských sklepních uličkách. Abyste si je mohli upéct i doma, sepsala pro nás cukrářská mistrová Ingrid Aigner z Eisenhuthaus Poysdorf recept pro „weinviertelské Weinbeisser“. My se do nich nejraději pustíme hned zatepla, ještě bez citrónové polevy.

Číst dále
Kachní prsíčka s kaštanovými šulánky a štrúdlem plněným červeným zelím, © Rita Newman

Kachní prsíčka

Slavnostní pochoutka z Vídeňských Alp. Když se v kuchyni v Puchegger-Wirt ve Winzersdorfu setkají kachna, kaštany a červené zelí, vznikne z toho chutná sloučenina: „kachní prsíčka s kaštanovými šulánky a štrúdlem plněným červeným zelím“. Zní to svůdně? Tady najdete všechny suroviny a postup přípravy.

Číst dále
Kaštanové tiramisu, © Rita Newman

Kaštanové tiramisu

Jak sladce zvony zní …. Dezert, který v nás probudí vzpomínky na dřívější časy. Kdo jako dítě nejedl rád piškoty a nesbíral kaštany? Landgasthaus Stockerwirt v Sulzu ve Vídeňském lese nás okouzlí svým receptem na kaštanové tiramisu.

Číst dále
Mostviertelský svařený mošt, © Mostviertel Tourismus/schwarz-koenig.at

Mostviertelský svařený mošt

Advent – to jsou planoucí tváře, teplý hrnek v rukách a dostatek času pro vychutnání si vzácných chvil. Jak se z hruškového moštu a skořice dělá mostviertelský svařený mošt, se dozvíte tady.

Číst dále