Advent ve Wachau, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Adventní a vánoční trhy v Dolním Rakousku

Poklidný čas, velké kouzlo. Kláštery, kováři a zámky – pohádkové kulisy pro nejkrásnější vánoční trhy Dolního Rakouska.

Když se v podvečer začne stmívat, příroda se uloží k zimnímu spánku a celá krajina se rozzáří záplavou romantického mihotavého světla, nastává nejklidnější období roku. Několik týdnů plných živých zvyků, které jsou stále velmi oblíbené, vyhledávaných pochoutek, tradičních vánočních trhů a spousty jedinečných kreativních nápadů.

Zdobí se ulice a předzahrádky, vyřizují se dlouho odkládané telefonáty, znovu se navštěvuje sousedé, sestavují se seznamy vánočních nákupů... Ukážeme vám, jak probíhá advent v Dolním Rakousku - zcela bez shonu!

Čekání na Ježíška si u nás osladíte návštěvou tradičních vánočních trhů na císařských hradech a klášterech, ve středověkých zámcích, v podzemních sklepních uličkách nebo uprostřed zasněžené horské krajiny. Romantické zimní túry v lesích pokrytých námrazou, podél zamrzlých potoků a na zasněžených vrcholcích hor. Nebo při zkoušení nových receptů na vánoční cukroví ve společnosti svých blízkých - s velkou dychtivostí vykrajují velké i malé děti z těsta hvězdičky a vánoční stromečky, protože v nadcházejících týdnech chutnají obzvlášť lahodně. 

Je všeobecně známo, že dárky by se neměly rozbalovat před Štědrým dnem. Kdo se však v adventním období vydá do Dolního Rakouska, bude jistě bohatě obdarován předvánočními zážitky. Nechte se okouzlit zvláštní adventní atmosférou v Dolním Rakousku!

Přehled všech adventních trhů

Turistika během adventu

Dobře se zabalte do příjemné zimní bundy, vklouzněte do zimních bot a poznejte během adventu novou tvář Dolního Rakouska.

Když se dny zkracují a ochlazují, víme to: Blíží se Vánoce a rok se chýlí ke konci. Ať už se sněhem, nebo bez něj, s nekonečnými rozlohami, kopci a alpskými horami, krajina Dolního Rakouska je rozmanitá a krásná.

Sváteční předvánoční období můžete v Dolním Rakousku prožít na četných zimních túrách uprostřed nedotčené krajiny na mystických místech a v rustikálních hostincích. Pro celodenní výlet včetně kulinářských zážitků je ideální Zauberblick Runde na Semmeringu, pěší túra na Tirolerkogel nebo Walderlebnisweg ve Zwettltalu. Idylické zimní výlety i adventní procházky v útulných městech a uličkách Dolního Rakouska, ať už se zvířecí společností, nebo bez ní, jsou skvělým způsobem, jak se před Vánoci vyhřát na zimním slunci, užít si adventní ticho a uniknout každodennímu životu.

Zažijte advent v Dolním Rakousku

Adventní trh v Melku se rozsvítí v lesku světel, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Akce během adventu

Číst dále
Silent Spa, © Therme Laa – Hotel & Silent Spa

Zimní wellness

Číst dále
Advent ve Wachau., © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Přehled adventních trhů

Číst dále
QF | Advent Kittenberger Erlebnisgärten, © Niederösterreich Werbung/Claudia Schlager

Vánoční výlety

Našich top 6

Číst dále
Chlebové bochánky, © Daniela Führer

Vánoční pozdrav z kuchyně

Jednoduchá vánoční klasika

Číst dále
Turistika s alpakami, Waldviertel, © Waldviertel Tourismus/sommertage.com

Zvířecí dobrodružství

Číst dále
Zimní vandrování, © sommertage.com

Zimní turistika

Pěšky zimním rájem

Číst dále
Claudia Schlager z cestovatelského blogu freets., © Niederösterreich Werbung/Claudia Schlager

Vánoční trhy v příjemné atmosféře

Číst dále

Zimní dovolená v Dolním Rakousku

Zkušenosti v chladném období.

Často jsou to jen malé okamžiky, kdy pocítíme největší radost ze života: tváře červené od větru po rychlém sjezdu ze svahu. Pohled na zasněženou horskou krajinu po romantické túře zimními lesy. Nebo ranní očekávání dobrodružství, která na vás čekají večer. To vše a ještě mnohem více nabízí Dolní Rakousko pro kouzelné společné zážitky na zimní dovolené.