Top místa u vody

Vždy o jednu vlnovou délku napřed: jezera připomínající fjordy, burácivé vodopády a jedinečné říční krajiny.

Voda je obecně velmi oblíbeným živlem během dovolené, kdy není nad to ponořit se do krásného hotelového bazénu nebo se příjemně osvěžit ve vodě u pláže. V Dolním Rakousku jsou ale vodní plochy, které nabízejí mnohem více a které lákají dovolenkáře a fotografy na perfektní snímky, k nimž musí vyrazit v turistických botách..

1. Jezero Lunzer See

Smaragdově zelené jezero Lunzer See na úpatí Dürrensteinu a jediné přírodní jezero ke koupání v Dolním Rakousku zůstává věrné svému image jako zasněnému místu „letních radovánek“ a patří ke klenotům regionu. Velmi fotogenický je také malý bratr - Obersee (na fotografii), za jehož vznik vděčíme pravěkému ledovci. Mlha propůjčí tomuto místu mystický nádech, ale samozřejmě je pohled na jezero grandiózní také za svitu slunce. Malý ostrůvek s výraznými smrky se prakticky sám vnucuje jako fotomotiv.


2. Ysperklamm

Divoká voda a divoký les – v soutěsce Ysperklamm v jižním Waldviertelu si řeka Ysper razí 2 km dlouhou cestu do údolí úzkými propastmi a vysokými skálami. Fascinující jsou především skalní útvary, vodopády a obrazy zrcadlící se v průzračné vodě. Tip: abyste při fotografování vody docílili efektu známého „bílého závoje“, pracujte i tady – podobně jako při světelných pruzích na dálnici – s dlouhou expozicí.


3. Přehrada Ottenstein

Přehrada Ottenstein je jednou ze tří Kampských přehrad a nabízí úžasnou kulisu pro všechny, kdo lační po nádherných fotkách - se zalesněnými břehy, malými zálivy a velkými waldviertelskými žulovými kameny na břehu. K idylce přispívá svým dílem také malý ostrůvek se zřícenou Lichtenfels (na fotografii). Nádhera.


4. Dunaj

Místo, kde zažijete modrý zázrak. Na krásném modrém Dunaji s nádhernou modrou věží klášterního kostela Dürnstein. Asi nejznámější tvář Wachau skýtající pohled na skutečné Dolní Rakousko. Tento motiv je absolutním hitem, který je prostě nezbytnou součástí každého alba.


5. Přírodní park Ötscher-Tormäuer

Jedno je naprosto jasné! V dolnorakouském největším přírodním parku je spousta možností, jak si po  pracovním dnu plném stresu pořádně vyčistit hlavu. Bizarní skalní formace, hluboké rokle, burácející vodopády, tiché lesy – 100 % ryzí příroda a dokonalý fotomodel.