Pěšky k 3 jezerům

Trasa tří jezer (3-Seen-Tour) v dolnorakouském Lunzi vede od jezera Lunzer See k jezerům Mittersee a Obersee – s přestávkou v městečku Göstling an der Ybbs.

Dobrých pět hodin trvá túra od jezera Lunzer See k Mittersee a nahoru k Obersee a zase dolů. Trasa vede přes rozlehlé mostviertelské pastviny. Jeskyně, vodopády a třasoviska lemují tuto etapu túry plnou požitků a vody.

Trasa tří jezer (3-Seen-Tour) začíná u křišťálově čistého jezera Lunzer See – výchozí bod pro putování napříč mírnou krajinou Mostviertelu.

Od vodopádu Ludwigsfall k jeskyni Brüllender Stier
Z parkoviště u jezera Lunzer See půjdete nejdříve k jezeru Mittersee – a odtud dále až k jezeru Obersee v nadmořské výšce 1.113 m. Všechna tři jezera zásobuje vodou potok Seebach. Ten se někde ukazuje jako jezero, jinde jako říčka nebo vodopád – obzvlášť romanticky působí vodopád Ludwigsfall na Mittersee. Malá jeskyně „Brüllender Stier“ (Řvoucí býk) vděčí svému jménu podzemního vodopádu, jehož hukot zní jeskyní. Na jižním a západním břehu jezera Obersee čeká další hra přírody: plovoucí rašeliník, který je propleten jako rohože a při chůzi po něm plave a vytváří tak vzácné „rašelinné třasovisko“.

Zakončení v Göstlingu
Chodit s prázdným žaludkem není to pravé: během pětihodinové túry chutná vlastní svačina nejlépe pod širým nebem. Na závěr je možné se občerstvit třeba v pohostinství Stanglwirt v městečku Göstling an der Ybbs nebo v restauraci Zum Schützenwirt v Langau-Meierhöfen.