Přehled všech výletních cílů v Dolním Rakousku

Od akčního zážitkového světa po kvetoucí ukázkovou zahradu, od barokních skvostných staveb až po moderní muzeum – vše v jednom!

Rozmanitost přírodního a kulturního bohatství v Dolním Rakousku je ve středoevropském měřítku jedinečná, což se také odráží v nabídce plné nejrůznějších výletních cílů.

Dolní Rakousko servíruje kulturu

S Willendorfskou venuší – jednou z nejstarších kamenných plastik světa – zahájilo Dolní Rakousko svou pohnutou historii. Ohromující jsou především stavby, které panovníci v průběhu uplynulých dvou tisíciletí Dolnímu Rakousku odkázali: od pozůstatků římského města Carnuntum, hlavního města dávné provincie, přes hrady Babenberků a jimi založené kostely a kláštery až po grandiózní stavební projekty Habsburků, jež Dolní Rakousko vybavili skvostnými stavbami především v období baroka.

Tradice se setkává s modernou

Bohaté kulturní dědictví ovšem neznamená, že by si pak Dolní Rakousko dovolilo usnout na vavřínech, ale naopak toto dědictví nadále rozvíjí. Svědčí o tom například moderní muzea nebo ohromující mistrovská díla v oblasti architektury, jako je open-air scéna Wolkenturm v Grafeneggu.

Země tisíce krajin

Nejen kultura hraje důležitou roli. Nikde jinde ve střední Evropě se nenajde na tak malé prostoru tolik různorodých krajin pojících se v harmonický celek. Tato pestrost se odráží mimo jiné v obou národních a v četných přírodních parcích.

Probudila se ve vás zvědavost? To vše a ještě více můžete zažít v Dolním Rakousku. Najděte si nyní váš výletní cíl!