Výletní cíle a památky

Od informativních zážitkových světů, jedinečných historických míst až po ukázkové zahrady a romantické sklepní uličky: dolnorakouské výletní cíle už rozmanitější snad ani být nemohou.

Tipy na výlety při pobytu v Dolním Rakousku

Objevovat nové, pátrat po pokladech nebo si prostě jen tak vychutnat pár volných hodin: Dolní Rakousko nabízí pestrý výletní program pro každý vkus – a každý časový rozpočet. Zážitky sahají od nedotčených přírodních parků až po interaktivní tematické prohlídky a od historických monumentálních objektů po moderní muzea.

Historie a vysoká kultura

Zábava v historickém pojetí: v Dolním Rakousku můžete objevovat fascinující hrady a zříceniny i honosné zámky. Senzační vykopávky a celá římská města lákají k návštěvě. Důstojné kláštery a okázalé kostely nabízejí během celého roku prohlídky a kulturní akce. Spektakulární muzea zvou zájemce o umění každého věku za poznáním – a angažují se rozmanitým programem plným zajímavostí a informací.

Dobrodružné akce a důkladná relaxace

Na dlouhou chvíli není čas ani nálada: vydáte se v turistických botách nahoru na horský vrchol – anebo přece jen raději dopřejete u jezera odpočinek vašim nohám a duši? V souvislosti s ročním obdobím nabízí Dolní Rakousko široký program pro fanoušky lezení a ježdění na koni stejně jako pro milovníky sněhu a vodní živly. Kromě okružní plavby na nádherné lodi anebo partii golfu je žádaný sport také ve vzdušných výšinách: paragliding, lety s balónem nebo vrtulníkem zvýší tep každému odvážlivci.