Stezka světového dědictví Wachau

Velké výhledy: turistika s unikátními přírodními kulisami

Hrady a zámky, vinohrady a říční krajina: dálkové turistické trasy Welterbesteig Wachau a Weitwanderweg Nibelungengau zvou na okouzlující etapy podél řeky Dunaj – s nádherným výhledem a poznáváním historických zajímavostí.

Kulturní světové dědictví v údolí Dunaje a duch Písně o Nibelunzích: dálkové pěší trasy regionu Wachau kolem řek a vína vedou k nejkrásnějším vyhlídkám a výletním cílům s poutavou historií.

Wachau a dálková turistika
Stezka světového kulturního dědictví Wachau (Welterbesteig Wachau) propojuje 13 obcí oblastí Wachau zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Celých 180 km této známé trasy vede údolím Dunaje a krajinou vína. Na dálkovou trasu rozdělenou na 14 etap se lze vydat v obou směrech. 20 hradů, zřícenin a zámků čeká na vás, až je objevíte, stejně tak jako nejvyšší horu na Dunaji vysokou 960 m a početné vinice a kamenité terasy Wachau. Tip: okruh Jauerling-Runde v délce 90 km se dá díky sedmi etapám a třem spojům převozy rozvrhnout zcela individuálně.

Na trase Nibelungengau opředené pověstmi
Tam, kde měl v Písni o Nibelunzích své sídlo Rüdiger von Bechlaren – lenní pán hunského krále Attily, láká dnes dálková pěší trasa Nibelungengau k pořádnému pochodu. Kolem břehu Dunaje vede trasa v délce přibližně 110 km impozantní říční krajinou. Během putování lze navštívit početné výletní cíle, jako je např. zámek Artstetten, poutní místo bazilika Maria Taferl nebo elektrárna Ybbs-Persenbeug.