Z rašeliniště na náhorní plošinu

Geniální výhledy, jedno z posledních vrchovištních rašelinišť Evropy a zážitkový svět s voroplavbou utvářejí charakter této trasy.

Po úžasném výhledu na náhorní plošinu Hochreit vás napínavá tematická stezka provede jedním z posledních vrchovištních rašelinišť Evropy. Jedinečný úsek krajiny, který byste bezpodmínečně měli poznat.

Uvolnění a napětí v Göstlingu  

Mezi Hochkarem a Dürrensteinem leží pohádkově krásný Göstling, kde můžete relaxovat na lehátkách, takzvaných Enzos, u dětského hřiště nebo v termálních lázních Solebad. Určitě se vyplatí navštívit zážitkový svět Erlebniswelt Mendlingtal: po dřevěných cestičkách si projdete jediné funkční zařízení na plavení dříví ve střední Evropě a na stezkách roklinami objevíte napínavé zážitkové zastávky.

Náhorní plošina a malé zoo v přírodní chráněné oblasti

V nadmořské výšce 900 m se rozprostírá náhorní plošina Hochreit s bohatými výhledy, turistický ráj pro celou rodinu. Stezka širokou krajinou  a pestrými loukami vás dovede k 300 let starému selskému statku Ablass ležícímu uprostřed přírodní chráněné oblasti, kde budou pilní turisté odměněni výživnými pochoutkami, zatímco děti si přijdou na své v malé zoo se zvířátky k pohlazení.

Jedinečná flóra a fauna na vrchovišti

Ohromující horské rašeliniště Leckermoos je domovem spousty ohrožených druhů zvířat a rostlin. Tady ještě spatříte perleťovce mokřadního, pozůstatek z doby ledové, a neporušený rašeliník. Napínavá tematická stezka vás po lávkách a cestičkách provede jedním z posledních a nejkrásnějších vrchovištních rašelinišť Evropy.