Festival vynikající chuti: Gurmánská zážitková cesta oblastí Wachau

Zážitková cesta oblastí Wachau vede nejen k nádherným terasovitým vinicím, ale také ke špičkovým kuchařům, které se vyplatí navštívit právě na jaře.

V března a dubna rozkvétá Wachau a chuťové buňky návštěvníků. Koná se totiž wachauský GOURMETfestival, kde se potkají národní a mezinárodní špičkoví kuchaři s regionálními top vinaři. Kde můžete (nejen) svůj jazýček vyslat na zážitkovou cestu, se dočtete dále:

Oslava pro chuťové buňky: Wachauský GOURMETfestival

Když se v Kremsu na krásném Dunaji sejde u vaření národní a mezinárodní kuchařská elita a vinaři z Wachau vynesou ze sklepů své nejlepší láhve, může to mít jen jediný důvod: opět je tady wachau GOURMETfestival! A s ním naprosto výjimečné chuťové zážitky připravené ve spolupráci s nejlepšími světovými kuchaři regionálními top restauracemi, jako je Hofmeisterei Hirtzberger ve Wösendorfu, hvězdičkami vyznamenaná Landhaus Bacher v Mauternu, Hotel Wachau v Melku a Weingut Graben-Gritsch ve Spitzu.

Odkud pocházejí ty tajemné přísady

Kdo by chtěl vědět, čím jsou kreace wachauských kuchařských mistrů tak jedinečné, tomu doporučujeme návštěvu u vynikajících regionálních producentů.  Zvláštními specialitami jsou například wachauské šafránové produkty od Berharda Kaareho v  Bahnhof Dürnstein a ručně vyráběné čokolády cukrárny Hagmann. Kdo by chtěl naopak koupit výjimečný suvenýr, najde ho v obchodě lidové kultury v Domě regionů v Kremsu. Zde najdete výrobky z 270 regionů – a samozřejmě různé upomínky na jedinečnou Wachau, jako je tradiční kalmuk.

 

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings