Zima na Dunaji

Zimní pěší túry s průvodcem v národním parku Donau-Auen (Dunajské luhy) v Dolním Rakousku – přírodní expedice na sněhu.

Čím se v zimě živí liška? Jak spí husy na sněhu a ledu? A proč není bobrovi při teplotách pod nulou zima? Zimní komentované prohlídky v národním parku Donau-Auen lákají do svých sítí fanoušky přírody všech věkových skupin.

Pro pěší túry za divokými zvířaty je návštěvnické centrum národního parku schlossORTH otevřeno také v zimě: na výletech s doprovodem expertů zažijí návštěvníci dunajskou lužní krajinu v její mrazivé kráse. A dozví se vše možné o zvířatech a rostlinách pod sněhovou a ledovou přikrývkou nebo nad ní. Témata sahají od důvtipných nositelů kožešin po opeřence na dovolené.

Od stavebních mistrů po zimní spáče

Jak si bobr zateplí při minusových teplotách svůj příbytek? Kde najde liška ve sněhu potravu? Jak se zahřívají srnky a lasičky? A jak dokážou přežít ryby pod ledem? V pořádném oblečení se vydáte na zimní túru lužními lesy po stopách zdejší zvěře – a za hledáním odpovědí na tyto a další otázky.

Za zimním svěžím vzduchem v Donau-Auen

Každý rok se z celé Evropy slétají husy, kachny a ostatní ptactvo do oblasti Dunajských luhů k přezimování. Zajímavá trasa vás provede zimním sídlem opeřených návštěvníků, dalekohled s sebou. A když budete mít štěstí, bude na obloze dokonce pyšně kroužit mořský orel.