Dunajská cyklostezka, 7. etapa, severní břeh: Tulln - Vídeň / Severní most (Wien / Nordbrücke)

Top Cyklistická stezka z Tulln na Severní most (Wien / Nordbrücke)

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

34,82 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: středně těžká
 • Trasa: 34,82 km
 • Výstup: 52 Hm
 • Sestup: 61 Hm
 • Délka: 2:30 h
 • Nejnižší bod: 157 m
 • Nejvyšší bod: 184 m
Vlastnosti
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • kultura / historie
 • botanické zajímavosti

Detaily pro: Dunajská cyklostezka, 7. etapa, severní břeh: Tulln - Vídeň / Severní most (Wien / Nordbrücke)

Krátký popis

O okrasných zahradách, lapačích potkanů a odpočinkových ostrovech

Tulln je jedno z najstarších miest v Rakúsku. Odtiaľto Dunajská cyklocesta vedie po severnom brehu Dunaja cez chránené prírodné územie Gemeindeau, popri Korneuburgu s jeho malebným historickým centrom až do hlavného mesta Rakúska Viedne.

Popis

Objednejte si historickou prohlídku města a prozkoumejte Tulln, město kultury a zahrad. Prohlídka města vás zavede mimo jiné k pozdně baroknímu Kostelu menších bratří (Minoritenkirche) a povede i přes Tulln starých Římanů. Ve městském muzeu Tulln, ve kterém je římské muzeum Tulln, dokumentace o císařském ženském klášteru a také Virtulleum shrnuto pod pojmem „městské muzeum Tulln“, se dozvíte ještě více o době, kdy se město jmenovalo ještě Comagena. Návštěva muzea Egona Schieleho, rodného domu Egona Schieleho, procházka po naučné stezce Egona Schieleho, přes Tullnské zahrady (Garten Tulln, okrasné zahrady, dřevěný chodník ve vrcholcích stromů, vodní park) vyžadují trošku více času.

 

Směrem k Vídni pojedete podél rozlehlých Stockerauských lužních lesů. U elektrárny Greifenstein byste mohli svou cyklotúru přerušit návštěvou blízkého festivalového města Stockerau - abyste například mohli zdolat tamní kostelní věž, která je nejvyšší v Dolním Rakousku. Hrady Greifenstein, který leží na druhé straně Dunaje a Kreuzenstein, které nejprve uvidíte pouze v dálce, se k vám budou stále přibližovat. Brzy po přechodu vedle elektrárny Greifenstein dorazíte do města Korneuburg, které je známé jako „město lapače krys“.

V tomto měste údajně kdysi unášel děti lapač potkanů, jehož někdo zkrátil o výplatu. Studna lapače krys před novo gotickou radnicí tuto pověst připomíná. Hlavnímu náměstí, které je lemováno měšťanskými domy, dominuje masivní středověká městská věž. Po zběžném nahlédnutí do augustiniánského kostela, který zdobí stropní freska od Franze Antona Maulbertscha, z tohoto malého městečka odjedete. Brzy na to pak už dorazíte do spádové oblasti rakouské metropole Vídeň.

 

Když se nakonec během jízdy přesunete na Dunajský ostrov (Donauinsel), ocitnete se definitivně na půdě Vídně. Tento 21 kilometrů dlouhý „ostrov“ byl vytvořen v letech 1972 až 1988 jako součást protipovodňové ochrany milionového města a jako jeho příměstská rekreační oblast. Proto budete během posledních metrů vaší etapy až po Severní most (Nordbrücke) procházet kolem lákavých pláží a hřišť a míst na grilování.

Výchozí bod trasy

Tulln

Cílový bod trasy

Severní most (Wien / Nordbrücke)

Popis trasy Dunajská cyklostezka, 7. etapa, severní břeh: Tulln - Vídeň / Severní most (Wien / Nordbrücke)

Tulln - Korneuburg - Wien

 

Popis trasy:

V Tullnu byste určitě měli navštívit muzeum Egona Schieleho, které stojí u dunajského břehu a ve kterém jsou vystavena díla z mladické tvorby tohoto jedinečného umělce, u nádraží pak najdete i rodný dům Egona Schieleho. Hned na začátku své trasy projedete křížem přes Dunaj po Tullnském mostě a tak se dostanete na druhou stranu řeky. Pak se na vydáte na cestu směrem na Vídeň - přes nedotčenou přírodu zdejších lužních lesů až téměř k elektrárně Greifenstein. Cesta se bude stáčet nejprve vlevo, ale krátce na to se držte zase vpravo, tak se vrátíte zpět na břeh Dunaje.

 

Krátce před Korneuburgem se cesta stáčí doleva. Pokračujte po silnici až po značku „Zum Scheibenstand“ a pak zahněte doprava na ulici Werftstrasse. Alternativou může být jízda bez odbočení a následné prozkoumání centra města Korneuburg, které je poznamenáno gotickým stylem. Odtud to už nebudete mít daleko do Vídně a dokonce už budete moci zčásti rozpoznat i siluetu výškových budov města. Na konci ulice Werftstrasse se držte vlevo a pak znovu vpravo, pak pokračujte po ulici Donaustraße, dokud nepřijedete k hrázi Langenzersdorf. Po mostě přejedete na Dunajský ostrov Donauinsel) a pak budete pokračovat dále až k vídeňskému Severnímu mostu (Nordbrücke), který je pro dnešek vaším cílem. Po náročné etapě vám bude dvojnásobně chutnat sachrův dort v jedné z útulných vídeňských kaváren.

Příjezd

Dostupnost z Vídně: Dálnice A22 a S5

Dostupnost ze západu: Západní dálnice A1

Dostupnost z jihu: Dálnice po vnějším okruhu Vídně A21

Dostupnost ze severu: S5, A22, E59

 

Parkování

V parkovacích domech a parkovištích v Tullnu je časově neomezené parkování za poplatek. Více informací naleznete zde (odkaz).

Do Tullnu se můžete dopravit autobusem, vlakem a lodí. Jízdní řády jsou dostupné na internetových stránkách ww.oebb.at, www.postbus.at, príp. www.anachb.at

 

Další informace/odkazy

Verantwortlicher für den Inhalt dieser Tour
Donau Niederösterreich Tourismus GmbH
Letzte Aktualisierung: 11.06.2024

Další prohlídky kolem výchozího bodu