Bikování přátelské k rodinám

Pokud jde o bikování pro celou rodinu, i v této oblasti oplývá Dolní Rakousko rozsáhlými a pestrými nabídkami.

Díky početným bikeparkům, trailovým centrům a extra koncipovaným nabídkám tras jednotlivých destinací se Dolní Rakousko stává místem snů pro MTB výlet s celou rodinou.

Bikeparky jako pro profíky

Zážitková aréna St. Corona am Wechsel má k dispozici vlastní minibikepark se dvěma trasami pro děti – pojízdný pás v délce 90 metrů vyveze děti na start obou trailů. Pravá mírnější trasa je určená dětem od tří let a výborně se hodí především pro nácvik rovnováhy. Levou trasu mohou sjíždět děti od pěti let – rychlejší pasáže a malý kousek lesa patří k prvním výzvám, jež musejí malí bikeři zvládnout. V místní restauraci se samozřejmě servíruje adekvátní posilnění pro malé a velké. Další minbikepark je vybudován od roku 2017 v Annabergu. Pumptrack, Skills-Track, Flow-Line a Skills-Line se postarají o to, aby si tady přišli na své všichni jezdci od začátečníků po profíky. Pumptrack stejně jako Kids-Line, Kids-Trail a Fun-Line  se nacházejí také v trailcentru Hohe Wand Wiese ve Vídeňském lese, kde se nabízejí speciální kurzy pro děti. V bikeparku Königsberg je připraven 80 metrů dlouhý pumptrack a 135 metrů dlouhý trail Technical pro děti, začátečníky a pokročilé – nahoru se bikeři vyvezou vlekem se závěsným zařízením, které je jedinečné svého druhu na světě. Vyváženou nabídku bikování pro rodiče s dětmi je navíc připravená v Leopark-Fun-Bikeparku na Semmeringu. Na ploše o rozloze 5 000 m² nezůstane dětem žádné přání nesplněno, od slalomu mezi terčíky přes brzdění v cíli až po jízdu v osmičkách. Pokročilí jezdci mohou prověřit své dovednosti vedle na 100 metrů dlouhém, středně kamenitém trailu. Pokud by chybělo vybavení, není vůbec problém – všechny uvedené lokality mají totiž půjčovnu kol přímo v místě.

Štěstí všude kolem

Mountainbikování s rodinou je možné nejen v bikeparcích, ale také na dolnorakouských MTB trasách. Například na MTB trase Radeln für Kids St. Peter an der Au v Mostviertelu pro děti od šesti let:na trasu se vyjíždí od hostince Plattenwirt, pokračuje se kolem prázdninového tábora Ferienlager Anthofer a rozhledny císařovny Alžběty a dále do lesa na stezce proložené zatáčkami a skoky, které zvládnou i děti. Anebo od Lackenhofu k největšímu přírodnímu jezeru Dolního Rakouska k Lunzer See.

V severní části Vídeňského lesa dále nabízí 12 kilometrů dlouhá trasa Doktorberg-Strecke adekvátní bikování pro rodiny a ve Vídeňských Alpách se na trase M. Dorfmeister-Strecke kolem Neusiedlu projíždí velmi příjemný okruh. Výjimečný vrcholný zážitek pro celé osazenstvo skýtá navíc Waldviertel. Ze železničních tratí, po kterých kdysi projížděly sem a tam parní lokomotivy, se totiž stala nádherná, rovinatá okružní cyklotrasa, kterou je možné také pohodlně projet v několika denních etapách. Všechny tyto trasy jsou v zásadě koncipované pro rodiny s dětmi, stát se ale může samozřejmě cokoliv. Proto všechny potřebné věci dle seznamu s sebou, nasednout na kola, nasadit chrániče kolen a loktů a vzhůru za bikerskou zábavou!