Den 1

Závod na jezeře Lunzer See. V regionu Mostviertel to začíná být vzrušující.

První den se naše týmy pořádně zapotí. V regionu Mostviertel se chystá závod "Lunzer See Race" - ne jednou, ale hned dvakrát se popluje přes Lunzer See. K veslům, připravit, start!

Výzva

Během výzvy "Závod na jezeře Lunzer See" naši účastníci rozhodně nezůstanou na suchu. A to nejen proto, že se nacházejí u jediného přírodního jezera v Dolním Rakousku, ale také proto, že se při nich pořádně zapotíte. Během jízdy na šlapadlech si týmy nejprve pořádně procvičí nohy. Protože však chceme, aby do výcviku aktivně zapojili i své ruce, budou jim lodě dobře sloužit při zpáteční cestě přes jezero. Kdo se chce poté osvěžit, měl by si dát pozor: v červnu může být jezero Lunzer See ještě poměrně chladné. Odměnou za jejich úsilí bude účastníkům nádherná horská krajina regionu Mostviertel jako kulisa.

Místo

Oblast Mostviertel se nachází mezi Dunajem a vrcholem Ötscher uprostřed krásného Dolního Rakouska. Na severu jsou mírné roviny a kopce, ale také úrodná pole a louky. Můžete zde jezdit na kole, chodit pěšky, užívat si a najít klid. V jižní oblasti najdete dobrodružství, vysoké hory a pohoří. Pokud se rozhodnete strávit zde dovolenou, určitě toho hodně zažijete.