Nechte stromy, aby vám pomohly zapomenout na každodenní starosti.

Inspirace pro smysly a povzbuzení kreativity, oáza klidu a terapie: Vídeňský les ukrývá více než jen více než 30 různých druhů lesa.

"Nemůžeš být v lese a mít špatnou náladu," říká jedno přísloví a trenérka takzvaného lesního koupání Bianca Forstiková, která pro relaxaci doporučuje také cvičení čchi-kung mezi stromy, vám vysvětlí, proč tomu tak je. Žvýkačky z pryskyřice místních borovic jsou důkazem, že les se dá jíst a že každý strom má svou specifickou vůni - o tom jsme si mimo jiné povídali se zakladatelkou značky Alpengummi Sandrou Falknerovou a lesním ekologem Arturem Cisarem-Erlachem. Ukážeme vám také nejkrásnější výlety ve Vídeňském lese, který má jednu z nejhustších sítí turistických stezek v Rakousku. A pak pro vás máme seznam nejlepších míst k odpočinku pro všechny, kteří se ztratili někde mezi hlukem, neustálým spěchem a snahou a chtějí se znovu najít díky tichu, všímavosti a rozumu mezi stromy.

Turistický kompas: Cesta vede tudy.

Objevitelská trasa: k určení směru použijte turistický kompas. Zde na první pohled uvidíte, kudy vedou nejkrásnější túry a kde jsou nejlepší místa k přenocování.

Pokud chcete zjistit ještě více...