Cesta, ze které načerpáš sílu.

Již staří druidové věděli, jak čerpat sílu z přírody v jižní části regionu Waldviertel. Dnes se to úspěšně provádí při pěší turistice.

V impozantních výšinách jižního Waldviertelu leží turistům u nohou údolí Yspertal - kde jinde byste se mohli cítit vznešeněji a více spjati se zemí? Astronomické centrum Martinsberg nabízí pohled do největších dálek: sotva existuje působivější způsob, jak prozkoumat vesmír, než noční túry s výhledem na hvězdy. I ti, kteří se ponoří do lesa, se setkají s mystickou energií - skrytou v kamenech, které používali staří druidové při svých kultech. Ysperklammská soutěska je zvláštním energetickým místem s divokou, ale měkkou vodou. Ve Wirtshausbrennerei Krenn spojují sílu vody s ovocem a bylinami rostoucími podél cest a připravují z ní lahodné pokrmy a pálenky: kdo by se tu nechtěl po toulkách po okolí příjemně osvěžit!

Turistický kompas: Cesta vede tudy.

Objevitelská trasa: k určení směru použijte turistický kompas. Zde na první pohled uvidíte, kudy vedou nejkrásnější túry a kde jsou nejlepší místa k přenocování.

Pokud chcete zjistit ještě více...