Od chaty k chatě na Raxalpe

Příjemná túra po horských chatách boduje výtečným jídlem a úžasnými výhledy.

Nahoru na Rax, dovnitř do chaty: kdo by se chtěl toulat bohatou flórou pohoří Rax a přitom příjemně vypnout, pro toho je putování od chaty k chatě, tzv. Hüttenhüpfen, to pravé. Lépe si výhledy na nádherné panorama hor snad ani vychutnat nelze.

Lanovkou na Rax k alpské zahradě

Nejstarší kabinovou lanovkou Rakouska se vyvezete k horskému hostinci Raxalpe s pohodlnými lehátky na terase s výhledem na horské panorama. Odpočinuti se vydáte přes barevné  louky k další chatě - Ottohaus. Zde vás očekává pestrá voňavá alpská zahrada o rozloze 4 000 m2 s více než dvěma sty rostlinami typickými pro zdejší region. Absolutní senzace!

Kulinářský zážitek s bohatým výhledem na chatě Neue Seehütte

Přes zelené pastviny přijdete k chatě Neue Seehütte s certifikací BIO. Daleko za hranicemi Vídeňských Alp je chata známá svým tvarohovým štrůdlem, ale bezpodmínečně byste měli vyzkoušet také vepřovou pečínku z pece a sezónní zvěřinové pokrmy z místních zdrojů. Minimálně stejně tak dobrý je mimochodem rozhled do širokých dálav. Fotoaparát si přibalte s sebou!

Od vrcholového kříže k relaxaci na slunci

Po vydatném posilnění se vydáte  ke kříži na Preiner Wand, nejvyšší vrchol túry. Panoramatická odpočívka nabízí okouzlující výhled od hory Luckerte Wand až po pohoří Bucklige Welt. Cesta vedoucí omamnými kosodřevinami vás dovede opět k chatě Ottohaus a následně zpět k prosluněným lehátkům u hostince Raxalpe a k lanovce Raxseilbahn.