Turistika se psem

Turistické stezky a přírodní parky přátelské k psům: volnost, zábava a zážitek na pěších túrách pro psa a člověka v Dolním Rakousku.

Outdoorové dobrodružství se psem – na dolnorakouských turistických trasách, kde jsou psi vítáni. Od přírodních parků až po jezera: tady čekají bezstarostné procházky a túry se zárukou čenichání.

Turistický ráj pro člověka i jeho psa: ať už je to hledání stop nebo horská túra, procházka přírodním parkem nebo kolem vody – v Dolním Rakousku prožijí páníčci se svými čtyřnohými kamarády nádherné dny v přírodě.

Se psem kolem řeky a jezera

Zwettler Bierweg, přibližně 10kilometrová pivní trasa, na kterou lze vyrazit přímo ode dveří hotelu Schwarz Alm ve Zwettlu v regionu Waldviertel, je svátkem pro turistické nadšence na dvou nohách a i těch na čtyřech tlapkách: turistická stezka vede lesem a přes louky, říčky Sierningbach a Kamp se postarají o osvěžující psí koupel a dostatek vody během pohybu. Samotný hotel Schwarz Alm se prezentuje psím koupacím jezírkem a restaurací přátelskou k psům. Dobrým tipem pro obzvlášť horké psí dny v červenci a srpnu je oblast mostviertelského jezera Lunzer See. Z mnoha turistických tras doporučujeme okruh kolem jezera, kde můžete na mnoha místech sejít s vaším psím doprovodem přímo k vodě a zaplavat si, přičemž ti nejodvážnější psi dokonce vyplouvají po boku svého páníčka na jezero na vypůjčeném člunu z půjčovny Lunzer Seebad!

Pěší túra se psem v horách

Psi, kteří mají rádi závan horského vzduchu kolem svých uší, si zamilují Rax! Oblíbený výletní cíl nedaleko Semmeringu si můžete projít třeba po trase výhledů Rax-Ausblicke-Tour: přibližně 6 km dlouhá trasa vede k nejkrásnějším vyhlídkovým místům, odkud si vychutnáte výhled na údolí Großes Höllental nebo Schwarzatal, vydáte se k vyhlídce za chatou Ottohaus nebo si prohlédnete tamější alpskou zahradu. Nahoru na Rax můžete mimo jiné vyjet kabinovou lanovkou Rax, která přepraví i psy. Náhubky jsou k dispozici k vypůjčení u dolní stanice lanovky, takže pes, páníček i ostatní návštěvníci se tak bez stresu dostanou až na vrchol. Chytřejší majitelé psů vezmou v úvahu, že o víkendech se tady pohybuje docela velké množství návštěvníků a že perfektní alternativou pro výlet na Rax je některý den v pracovním týdnu!

V přírodním parku: vstup psům dovolen!

Pes musí s vámi! A sice v nejkrásnějších přírodních krajinách Dolního Rakouska. Ve waldviertelských přírodních parcích Kamptal, Blockheide nebo Nordwald je spousta věcí k objevování: velké balvany, na něž se skvěle skáče, potůčky a říčky, které se proplétají krajinou a v kterých voda výborně chutná; jedlové šišky na rozkousání a stinné stezky v chládku. Rašeliniště a měkoučká půda v lese, kterou psí tlapky tak milují. Pro všechny turistické trasy v těchto národních parcích platí: psi na vodítku! - jsou vždy vítanými hosty. Skutečná atrakce: ve Výzkumném centru vlků Ernstbrunn ve weinviertelském parku Wildpark Ernstbrunn se psi na vodítku mohou vydat na prohlídku s vámi - a poznat tak své divoké příbuzné z bezpečné vzdálenosti!

Tematická stezka na vrcholu Jauerling

Vrchol Jauerling je srdcem stejnojmenného přírodního parku a zároveň nejvyšším bodem krajiny kolem Dunaje. Téměř 3 km dlouhá tematická stezka kolem vrcholu propojuje historické a moderní objekty na kopci Jauerling v rozmanitou pěší túru. Okruh Jauerlinger Gipfelrunde nabízí informace o historii Jauerlingu, o obcích ležících v přírodním parku a zajímavosti o přírodě, ochraně životního prostředí, krajině a zemědělství v přírodním parku. Páníčci se tak mohou něco nového naučit, zatímco jejich čtyřnozí kamarádi si provětrají své tlapky. A na konci cesty čeká ještě dáreček na rozhledně nebo v návštěvnickém centru přírodního parku.