Mostviertelská jezerní krajina

Když necháte své unavené nohy brouzdat v průzračné vodě jezera Lunzer See, budete si přát, aby léto v horách Dolního Rakouska nikdy neskončilo.

V městečku Lunz, uprostřed Mostviertelu, splývá smaragdově zelené jezero a pověstmi opředené vrcholky hor v nádhernou vodní krajinu. Není proto divu, že je idylická horolezecká vesnička oblíbeným turistickým a výletním cílem pro milovníky horizontů.

Lunz u jezera, v horách a na jevišti
V srdci Mostviertelu leží u průzračného jezera idylická obec Lunz. Malebná horolezecká vesnička uprostřed impozantních vrcholů zve se svými početnými turistickými trasami na objevování a poznávání. Velké oblibě se těší každoroční hudební festival wellenklaenge, který tak současnému umění nabízí jedinečnou jezerní scénu.

Ohromující vodní krajina: jezero a hory
Ať pěšky, ve vodě nebo na člunu: smaragdově zelené jezero Lunzer See uprostřed nádherných hor se vyplatí poznat blíže. Náš tip: Trasa 3 jezer (3-Seen-Tour), poněvadž jezero Mittersee s nádherným vodopádem a jezero Obersee ve výšce 1 113 n.m., z jehož středu vystupuje malý ostrůvek, stojí zrovna tak za podívanou.

Pěší túry nad a pod vodou
Jako výchozí bod pro pěší túru na Dürrenstein se hodí most Töpperbrücke. Kolem „Brüllenden Stier“ („Řvoucí býk“), fantastického podzemního vodopádu, se dostanete ke kotlině Grünloch, pól chladu střední Evropy s naměřenou teplotou – 52,6 °C. Po výstupu přijde odměna v podobě nádherného výhledu na vrcholy hor.