Mladá vína a staré recepty: vinařský podzim ve Vídeňském lese

Obzvlášť pestře probíhá vinařský podzim ve Vídeňském lese. Početné ochutnávky, bujaré slavnosti a otevřené sklepy zvou k zastavení.

Vídeňský les nabízí během vinařského podzimu úžasné možnosti, jak si užít kraj, lidí a především lahůdky. Proč se tady potkáte s lamami a kde se nachází „nejdelší šenk světa“, se dočtete dále.

Slavnosti chutí ve Vídeňském lese: naše gurmánské tipy

Jakmile do Vídeňského lesa přijde podzim, zbarví se do pestřejších barev i jídelní lístky. Výjimečným způsobem se tato sezóna oslavuje v restauraci Hawlik’s Schlemmereck a v oblastní vinotéce, kde je od března do listopadu vždy poslední sobotu v měsíci na programu menu pro milovníky vína – nyní samozřejmě zcela ve znamení vinařského podzimu, kdy kreativní 5chodové menu z místních produktů doprovázejí výjimečná vína z regionu. Náš tip: bezpodmínečně si rezervujte! Biostrava a veganské pokrmy se servírují ve vinařství Landauer-Gisperg. V podniku, který je členem inovativního společenství Burgundermacher, se vyrábějí šťávy i vína v absolutním souznění s přírodou. Ve vinném šenku čekají mimořádné sezónní pochoutky, které vykouzlí na jazyku chuť podzimu. Nám mimo jiné ohromně chutnalo při pikniku ve vinici.

1 tip, 1 000 chutí: náš tip na výrobce

Perfektní pochoutky k vinařskému podzimnímu menu, jež si můžete odnést s sebou domů, dostanete ve vinařství s prodejnou ze dvora Hofladen Weingut Dachauer v krásné obci Tattendorf. My jsme si posloužili oceněnými domácími víny, výtečným jablečným chilli a balzamikovo-cibulovým chutney, vynikajícími likéry a hořčicí vlastnoruční výroby. Náš tip: přineste si ten největší nákupní koš, který najdete.

O lamách a vínech: naše tajné tipy

Jak nejlépe prozkoumat Vídeňský les zářící na vinařský podzim červenožlutozlatohnědými barvami? Řekli bychom, že na výletě s lamami. Tuto báječnou zkušenost můžeme jen doporučit a poradit každému, rovněž jako objednání individuální túry s lamami na ranči. Méně lam, zato o to více vína čeká na skvěle koncipované pěší túře za vínem vinotéky Badener Hauer Vinothek, která stejně jako dny otevřených sklepů v Gumpoldskirchenu zve na vydatný košt nového ročníku. Říkáme „na zdraví“ a loučíme se chutným tipem na nocleh v penzionu Weinpension Andrea v obci Sooß, kde se v pokojích Zweigelt nebo Chardonay  v tomto smyslu zdají i sny.

Doporučení a tipy:

Mapa