Cyklostezka Triestingau

Rodiny ji budou milovat: trasa nabízí etapy v rovinatém terénu a lahodné pochoutky ve vinných šencích.

Od hranice Vídně, přesně z Rannesdorfu, se jede po krásné rovné stezce do Schönau an der Triesting. Cestou projíždějí vyznavači cykloturistiky romantickými vesničkami Himberg, Oberwaltersdorf, Teesdorf a Günselsdorf, které svými možnostmi k posezení a občerstvení cestu ještě více zpříjemní.

Divoce romantická alternativa v oblasti Thermenregion

Cyklostezka Triestingau-Radweg vede stejně jako Cyklostezka termálních pramenů (Thermenradweg) oblastí Thermenregion. Trasa začíná v Lanzendorfu jižně od Vídně a na 30 kilometrech dovede cyklisty okouzlující krajinou do Schönau an der Triesting. Na vesměs asfaltových cestách, kde projede maximálně traktor, se cyklisté kochají ohromujícím výhledem do široké krajiny a na rovnou trasu. Není divu, že cyklostezka Triestingau je také oblíbeným cílem pro rodiny. Sport, zábavu a napětí mimochodem nabízí Lanový park Tattendorf (Kletterpark Tattendorf), kde 50 různých překážek čeká na velké a malé lezecké nadšence.

Nechejte se vést a hýčkat

Staré přádelny, tkalcovny a továrny plstí utvářejí společně s barevnou krajinou charakter cyklostezky Triestingau. Rovné stezky vás sami budou na kole unášet podél řeky a všední den zůstane daleko za vámi. Také v početných vinných šencích regionu Thermenregion, tzv. Heurige, se požitek píše velkým písmem, vždyť na pilné cyklisty tady čekají svůdné lahůdky. Náš tip: využijte idylické odpočívky na břehu k chladnému osvěžení v řece Triesting.