O mostech a viaduktech

Horská železnice Semmering – památka světového dědictví UNESCO: při cestě na jih prožijete historií železnice v přímém přenosu.

Železniční trať Semmeringbahn je dlouhá 41 kilometrů: z Dolního Rakouska do Štýrska uhánějí po památce světového dědictví UNESCO vlakové soupravy přes tunely a mosty zbudované ve skalách. A až do současných dnů spolehlivě dopraví své pasažéry za turistikou a zimním sportem.

Jako první horská železnice s normálním rozchodem na světě začala psát Semmeringbahn železniční historii v roce 1854: tenkrát jela poprvé z Gloggnitzu do Mürzzuschlagu. V roce 1998 byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Až do dnešních dnů dováží železnice návštěvníky do turistického ráje a na lyžařské sjezdovky ve Vídeňských Alpách.

Jízda přes 100 mostů

Železniční trať postavená pod vedením Carla Rittera von Ghegy propojuje jih Dolního Rakouska se Štýrskem. Ne nadarmo je železnice označována jako milník v historii stavitelství: na 41 kilometrech prochází Semmeringbahn četnými tunely a viadukty a přejíždí více než 100 mostů. A i ty nejužší zatáčky a nejvyšší stoupání překonává s lehkostí. 

S horskou dráhou k pastvinám a sjezdovkám

Tam, kam dříve jezdila vídeňská smetánka do svých letních sídel v alpském prostředí, se dnes vydávají výletníci a sportovci s horskou dráhou. Po celý rok láká Semmering turisty a milovníky pohybu v přírodě na dny strávené na horském vzduchu s bohatými výhledy. A v zimě přitahují návštěvníky hory s nejlepšími sjezdovkami pro zábavu na lyžích i snowboardech.