Semmering

Semmering se nazývá „Kouzelnou horou“ zcela oprávněně. Velkolepými stezkami nadchne skutečně všechny – od vyznavačů turistiky až po milovníky horských kol.

Semmering se železnicí Semmeringbahn, památkou UNESCO, a se svými velkolepými vyhlídkami okouzlí příznivce turistiky i jízdy na horských kolech stejnou mírou, proto ho nejenom obyvatelé Dolního Rakouska nazývají láskyplně „Zauberberg“ (Kouzelná hora).

Vlakem na „Kouzelnou horu“
Horský pas Semmering v nadmořské výšce 950 m je domovem Semmeringbahn, památky na seznamu UNESCO, vůbec první horské železnice v Evropě. Nádherné výhledy si můžete vychutnat nejenom z vagónu, také 8místná kabinová lanovka umožní turistům a bikerům zdolat tuto horu v nádherné kulise.

Výhledy a sjezdy
U turistů je velmi oblíbený „20-Schilling-Blick“ (Výhled za 20 šilinků) skrz prohlížeč Wiener Alpen Viewer. Není divu, vždyť odkrývá jedinečné panorama viaduktu „Kalte Rinne“, který zdobil 20šilinkovou bankovku. Vyznavači MTB básní o Bikeparku Semmering, který nabízí jednu downhill-trasu, dvě freeridové a jednu rodinnou trasu. 

Turistika na kolejích
Trasa podél železnice Semmeringbahn nabízí spoustu výhledů na panorama okolní krajiny. Na této železniční turistické stezce Bahnwanderweg narazíte na spoustu vyhlídkových bodů s jedinečnými výhledy do přírody a hned pochopíte, proč se Semmeringu říká „Kouzelná hora“.

Tip: navštivte nové Informační centrum Semmeringeisenbahnen.