Degustace vín ve stylovém prostředí

Výjimečné vinařské zážitky a moderní vinařská architektura v dolnorakouských regionálních vinotékách a ukázkových světech.

Dolní Rakousko patří k vinařským regionům s největším zastoupením staveb moderní vinařské architektury. Také regionální vinotéky a zážitkové světy vín prezentují sebe a svůj obsah v inovativním outfitu.

Moderní architektura ve spojení s přednostmi regionální vinotéky – to je nový koncept vinotéky „Weritas“  ve Wagramu a weinviertelského domu vína Weinquartier v Retzu. Ale nejen vinotéky nabízejí v zemi vína v Dolním Rakousku své drahocenné poklady v moderním hábitu, také zážitkové světy vína jako Loisium v obci Langenlois nebo Sandgrube 13 v Kremsu ukazují, že tradiční nápoj víno si celkově zaslouží být prezentován způsobem, který jde s dobou a je „cool“.

Velmi moderním způsobem vás s vínem seznámí zážitkový svět vína LOISIUM WeinErlebnisWelt & Vinothek in Langenlois, kde je vysloveně kreativně zpracována tematická cesta révové šťávy formou světelných a zvukových efektů, animací a exponátů. Audio průvodci jsou k dispozici v jazycích angličtina, francouzština, italština, španělština, maďarština, čeština, polština a ruština.

Rovněž velmi zábavným způsobem prezentuje sdružení vinařů Winzer Krems v Sandgrube 13 wein.sinn víno z oblasti Krems z jeho nejhezčích stránek. Prohlídky v cizích jazycích jsou možné pouze v angličtině a po nahlášení předem.

Krásně a hravě
Jedno z nejhezčích míst vína oblasti Wachau je sklepní zámeček v Dürnsteinu. Zde můžete ochutnat vína panství Domäne Wachau. Hravějším způsobem se předvádí Poysdorfer Vino Versum ve Weinviertelu, kde se víno objevuje ve zcela rozdílných scénách v instalacích, interaktivních stanovištích, v muzeu i ve starých vinných sklepech. Obsah byl zpracován v jazycích angličtina a čeština.

Ve sklepním labyrintu
Víno až do hloubky budete poznávat při prohlídce zážitkového sklepa Retzer Erlebniskeller. Tento světově jedinečný labyrint vinných sklepů v délce 20 km předčí do délky nadzemní síť cest a je místem pro uskladnění vína z Retzu, z kterého můžete ochutnat několik vzorků v rámci prohlídky. Prohlídky v angličtině a češtině na požádání.