To se líbí těm větším

Zde najdete tipy na rodinný výlet s velkými dětmi a teenagery!

Vaše dítě už vlastně není dítě a klasický rodinný výlet je pro něj nekonečná nuda? Naše tipy na akční a dobrodružné výlety se mu budou líbit: Tyto tipy na výlety jsou ideální pro děti a dospívající, kteří mají styl - od lovu záhad přes rafting až po horské motokáry.

Dobrodružství v horách, na kole a ve vodě

Už jste někdy sjížděli Gemeindealpe na horské motokáře? Už jste si v Mönichkirchenu užili jízdu z kopce na koloběžkách nebo horských motokárách? Už jste se vznesli do výšin na Zipline v Annabergu? Nebo ne? Pak je nejvyšší čas vydat se do světa dolnorakouských hor a zažít řadu vzrušujících dobrodružství. Pokud se nejlépe cítíte v sedle horského kola, určitě navštivte Wexl Trails - mladší sourozenci mohou získat své první zkušenosti s horskými koly v minibikeparku (od tří let). Čeká vás také spousta akcí na vodě - například rafting nebo kanoistika na řece Salza. Pokud nepatříte mezi milovníky adrenalinu, můžete se vydat na kanoistiku, například po řece Dyji, Moravě nebo v národním parku Dunajské luhy. Při rybaření můžete také relaxovat. Region Waldviertel je rájem pro amatérské rybáře všech věkových kategorií. V Mostviertelu si můžete vyzkoušet potápění v bazénu v Mitterbachu.

"Útěk ze zříceniny hradu" a pátrání po tajemstvích zahrady

Pro všechny milovníky hlavolamů jsou v Dolním Rakousku připraveny speciální dobrodružné hry. Například na zřícenině hradu Aggstein - zde se inspirovali únikovými hrami "Escape the room". Amatérští detektivové si mohou vybrat ze tří her, které je provedou hradem: "Anna a elixír zdraví", "Hademar a chybějící kousek skládačky" a "Jörg Scheck a jeho temný odkaz". Ještě větší výzvou je pátrání po tajemstvích v zážitkových zahradách Kittenberg - hra je tedy vhodná pro hráče od 16 let. Na základě indicií v tajemném dopise, který obdrží při vstupu, hráči prozkoumají stopy v zahradách. Jejich úkolem je vyřešit záhadu "ztracených dětí a kořene z fantastického světa Fangornu".

Pro zvídavé děti, dospívající i dospělé

Muzeum MAMUZ na hradě Asparn/Zaya nabízí zajímavé kurzy lidových řemesel, kde se můžete například naučit tajemství kovářství, vyrobit si luk či prak nebo popustit uzdu své kreativitě při výrobě keramiky. Čistou přírodu můžete zažít na túře s průvodcem, například v přírodní rezervaci Jauerling-Wachau. Vyškolení průvodci vás provedou nejkrásnějšími místy přírodní rezervace a poví vám mnoho zajímavostí o přírodě. Noční túra "potmě" vás provede přírodou na takzvané střeše světa v Hochneukirchenu. V černočerné tmě vás budou doprovázet nejrůznější lesní zvuky - protože les nikdy nespí.

Co dalšího je součástí kurzu

Obzvláště oblíbenou aktivitou malých dětí, ale i starších dětí a dospívajících, je lezení. Naše tipy: ve Vídeňském lese můžete navštívit lezecký park v Purkersdorfu, v regionu Weinviertel můžete lézt pod střechou například v lezecké hale Nordwandklettern a venku v lesním zábavním parku OCHYS Kreuzstetten. Vídeňské Alpy nabízejí také skvělý cíl pro milovníky lezení: lezecký park Hamari v Mönichkirchenu.

Pokud je pro vás horolezectví příliš "tuctové", můžete raději zkusit lukostřelbu. V regionu Mostviertel se můžete zúčastnit lukostřelby v 3D parku Ötscher a ve sportovním areálu Bogensport Salzatal, několik možností nabízí také region Waldviertel. V zážitkovém parku Gänserndorf si můžete vyzkoušet horolezectví i lukostřelbu.

Nebo se projděte krajinou ve společnosti alpak, oslů a dalších zvířat - a zažijte skvělou zvířecí procházku.