To děti milují

Zde najdete tipy pro rodinný výlet s kojenci a/nebo malými dětmi.

V Dolním Rakousku se budou cítit jako doma i ti nejmenší návštěvníci, ať už v kočárku nebo s rodiči v ruce. Děti si zde mohou užít spoustu výletních cílů, zoo a hřišť, ale i rodiče, protože jedním z hlavních kritérií při výběru tipů byla dostupnost pro kočárky. A tak bezstarostnému rodinnému výletu nestojí nic v cestě.

Šup, šup - do vody, šup!

Voda má neuvěřitelnou přitažlivou sílu a přináší radost velkým i malým dětem - vždyť kdo z nás se rád necáká ve vodě? I vydry říční se ve vodě cítí jako v ráji. Ve vodním světě UnterWasserReich Schrems můžete pozorovat tyto chlupaté tvory, jak plavou na zádech nebo se účastní ukázky krmení. Děti si mohou vyzkoušet práci s mikroskopem nebo pozorovat místní druhy ryb v akváriu. V létě si můžete užít skvělé koupání v jezeře Lunzer See, kde si můžete pochutnat na výborné zmrzlině, na řece Ybbs, stejně jako na plážovém koupališti v Hollensteinu nebo na říčním koupališti v Göstlingu. Je tu výjimečně rovná pláž a hřiště pro malé vodní víly a vodní odvážlivce. Zchladit se můžete také ve zmrzlinárně Eis-Greissler Blochberger - najdete zde speciální druhy zmrzliny a skvělé hřiště pro děti! Pokud rádi jezdíte na lodi, můžete se předvést jako kapitán na kanálu Wiener Neustädter Kanal.

Skvělá zábava se zvířaty!

Děti milují zvířata - a dospělí také. Tyto výletní destinace přinášejí zábavu pro celou rodinu! Skanzen Museumsdorf Niedersulz ukazuje, jak vypadal život na vesnici v roce 1900 s kozami, prasaty, králíky a drůbeží - se vším, co tehdy patřilo ke správnému hospodářskému dvoru. Ve scénách si děti mohou zblízka prohlédnout mnoho zvířecích kamarádů. Každou 1. a 3. neděli v měsíci se v 15 hodin koná rodinná výstava. V zahradách "GARTEN TULLN" na vás čeká největší přírodní zážitkové hřiště v Dolním Rakousku a dobrodružné stanice, kde se malí i velcí badatelé hravou formou dozvědí mnoho zajímavého o zahradách. V římském městě Carnuntum se kromě působivé antické čtvrti nachází také velké dětské hřiště. Ti, kdo rádi vyrazí do přírody, si přijdou na své v přírodní rezervaci Sparbach. Kromě skvělého hřiště se děti mohou těšit především na zvířata, která zde žijí. Největší atrakcí jsou divočáci, kteří se volně pohybují po okolí. V Kittenberských zážitkových zahradách můžete obdivovat nejen velké dětské hřiště, ale také kozy, poníky, alpaky a dokonce i klokany Waldviertel. Alpaky, poníci a kozy dokonce ovládají nejrůznější triky!

Tip: Dům divočiny Haus der Wildnis v Lunz am See nabízí skvělý interaktivní program pro děti. Jeho tvůrci vsadili na moderní technologie. Díky rozšířené realitě, brýlím pro virtuální realitu a 180stupňovému kinu se návštěvníci ponoří do světa džungle na výstavní ploše větší než 700 m². Celá budova je bezbariérová, a tudíž snadno přístupná i pro kočárky!

Dvě karty - mnoho výhod

S malou žlutou kartou "Niederösterreich-CARD" můžete během roku zdarma navštívit více než 300 výletních cílů! Při cestování po regionu Mostviertel doporučujeme kartu Wilde Wunder Card - s ní mohou rodiny ušetřit na mnoha výletech po regionu díky ubytování u hostitelů zapojených do programu "Wilde Wunder".