Top místa v přírodě

Tam, kam se nejvíce chodí za objevením nejlepší fotokulisy: mohutné horské vrcholy, působivé vinice a ohromující svět zvířat.

Krajinný ráz Dolního Rakouska charakterizuje jedinečný svět fauny a flóry. Ukážeme vám ta nejkrásnější místa pro spektakulární fotky na památku. Ale nezapomeňte: chytrý telefon nebo fotoaparát občas odložte stranou a vychutnejte si sílu okamžiku!

1. Přírodní park Hohe Wand

Přírodní park Hohe Wand je chráněný skalní masiv v Gutensteinských Alpách vzdálený přibližně 40 min jižně od Vídně a je to jeden z našich nejvíce fotografovaných motivů na Instagramu. Komu se nechce přímo šplhat, může se pohybovat mezi strmými skalními stěnami i bez lana. Úžasný instagramový motiv je Skywalk – vyhlídková terasa, na níž máte pocit, jakoby jste stáli ve vzduchu. Také panoramatická cesta Bergstraße (platí se mýtné!) představuje nádherný důvod pro stisknutí symbolu fotoaparátu

I místní zvěř se cítí dobře tam, kde hraje hlavní roli příroda. Nejlepšími shooting partnery jsou jeleni (na fotografii), kteří ve výbězích přírodního parku tráví dny ve svém přirozeném životním prostoru.


2. Peilstein

Strmý vápencový hřeben Kalkberg v jižní části Vídeňského lesa je vysoký 716 m a díky svým příkrým skalním stěnám ze západní strany patří k oblíbeným fotomotivům. Obrázek jako ze Lvího krále.


3. Vrchol Ötscher

Úžasné! Hora Ötscher s výškou 1.893 m n. m.  je výrazným symbolem Mostviertelu. Současně je nejvyšší vyhlídkovou horou v západní části Dolního Rakouska – z vrcholu se nabízí výhled na dobrou třetinu Rakouska. Asi žádná jiná hora není tak často objektem fotografování jako náš „Vaterberg“, jak ji s láskou nazývají místní obyvatelé.


4. Wachauské vinice

Nezáleží, jestli právě kvetou meruňky a ve vzduchu se vznáší závan von rosé anebo vládne podzim, kdy se listy vinohradů promění v pestrou hru barev – Wachau vypadá dobře před každou čočkou. Oblíbeným fotospotem je tady určitě Weißenkirchen s opevněným kostelem Nanebevzetí Panny Marie jako značkou celé země viditelnou již zdaleka.


5. Kamenní giganti ve Waldviertelu

Waldviertel je bohatý, a to obrovsky bohatý! Nacházejí se tady pozůstatky obřích kamenů pocházejících z dávných časů, které si po celá staletí razily cestu na zemský povrch a nyní tady leží jen tak kolem. A čekají na blesky fotoaparátů. Mystické přírodní scenérie, co říkáte?