Ötscher

Rakouský Grand Canyon překvapí turisty svými skalními masivy, jako je např. Madona, nádhernými výhledy a náročnými výstupy.

Ötscher je a zůstává vlajkovou lodí Dolního Rakouska. Svými ojedinělými přírodními scenériemi dokáže nadchnout turisty všech stupňů náročnosti: přírodní park Ötscher-Tormäuer nabízí spoustu přírodních úkazů od krápníkových jeskyní až po vodopády.

Nepřehlédnutelná krása

Ötscher, symbol Mostviertelu a s 1 893 m n. m. také nejvyšší vrchol oblasti, slibuje spoustu výstupů a zážitků. Velmi zajímavý je hřeben Rauher Kamm, jeden z nejnáročnějších výstupů Dolního Rakouska. Díky poloze uprostřed přírodní parku Ötscher-Tormäuer ohromí nejenom fantastickým výhledem.

Neobvyklá setkání

V přírodním parku se nachází impozantní krápníková jeskyně, kde se potkáte s Madonou, Třemi králi nebo plameňákem. Tip na přenocování: chata Schutzhaus Vorderötscher, která je přístupná jen pěšky a z které se můžete vydat na průzkum okolí, kde uvidíte např. vodní elektrárnu Wienerbruck. Příjemně odpočinout si lze na některé ze dvou stylových pohovek „Enzos“.

Rakouský Grand Canyon

Příkopy Ötschergräben nabízejí spoustu objevných tras. Přímo od „Schutzhausu“ lze skvěle vyrazit na průzkum pohoří Gemeindealpe a vodopádu Lassingfall. Výstup z Lackenhofu usnadní lanovka na Ötscher, kde z vrcholu Hüttenkogel nabídne panoramatický dalekohled velkolepý pohled na Eiserner Ötscherbär.

 

Tip na video: přírodní park Ötscher-Tormäuer