Z Payerbachu do Knofelebenu

Památka UNESCO horská železnice Semmeringeisenbahn, zelené luční stezky v nadmořské výšce 1 100 m a ohromující výhledy na panorama krajiny.

Od pestrých pastvin a luk přes nezapomenutelné výhledy na panorama krajiny až po vynikající regionální kuchyni nezůstane na této trase žádné přání nesplněno. Není divu, že je tak oblíbená, stejně jako samotná chata Naturfreundehaus Knofeleben.

Letní sídlo a památka světového kulturního dědictví v Payerbachu

Túra začíná u historického nádraží v nádherném letovisku Payerbach. Po stopách značek se zeleným logem Vídeňských Alp dorazíte na rozhlednu Jubiläumswarte, která vás odmění fantastickým výhledem na více než 150 let starou železnici Semmeringeisenbahn, památku světového kulturního dědictví UNESCO. Jako 1. horská železnice na světě překonává trasu v délce 41 km, 16 viaduktů, 15 tunelů a 100 zděných obloukových mostů.

Odpočinek a pastviny v nadmořské výšce nad 1 100 m

Ve výšce 1 182 m  čeká perfektní místo pro pauzu: chata Waldburgangerhütte na vrcholu Gahns s okouzlujícím výhledem na panorama hor. Od roku 1929 chata poskytuje osvěžení turistům, kteří přicházejí přes Bodenwiese ze všech světových stran. Vyhlídkami se kocháte i dále na stezkách přes sytě zelené pastviny za doprovodu kravských zvonů až k chatě s výhledem na panorama Alp.

Posezení s požitkem v Naturfreundehaus

Za dalších 6 km budete u cíle v nejoblíbenější chatě roku 2014, Naturfreundehaus Knofeleben v nadmořské výšce 1 250 m. Tady si vychutnáte výtečnou regionální a sezónní kuchyni v jizbě s nádherným panoramatickým výhledem na druhově bohatou krajinu Vídeňských Alp. Chata zve rovněž k přenocování.