Keyvisual Sommer Marille, © Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer (www.stefanfuertbauer.com)

Gastronomické výhledy v pozvolně horském Mostviertelu

Jakmile se slunce odráží v průzračné vodě, jeho zář přechází přes vrcholky a dotýká se polibkem ovocných stromů, začíná v Mostviertelu teplé roční období.

Alpský Mostviertel se vyplatí navštívit kdykoliv. Ale především v létě jsou velkým lákadlem vzdušné výšky, chladná jezera a pestré jídelní lístky. Vydejte se na zážitkovou cestu a poznejte blíže region kolem jezera Lunzer See a vrcholů Hochkar a Gaming.

Jako ryba ve vodě: naše tipy na lokály
Fascinující Mostviertel je se svou divokou a přesto mírnou krajinou zemí protikladů, které se v kuchyních hostinských snoubí v úžasný celek. Jako například v hotelu Fahrnberger v Göstlingu, bráně do údolí Mendlingtal. Specialitou domu jsou pokrmy z Ybbstalského pstruha, které se s oblibou servírují s vynikajícím mostviertelským alkoholickým hruškovým moštem v nádherné restaurační zahrádce na úpatí Hochkaru. Náš tip: uvolněte se v hotelovém spa centru a určitě zůstaňte přes noc. Proč, to se dočtete dále. O kousek dále, přímo u jezera Lunzer See, se nachází restaurace s přístupem k jezeru: Seeterrasse (Jezerní terasa). To, co slibuje jméno, splní velká zastřešená terasa, která dopřeje požitek ve formě rybí polévky nebo filetu ze sivena na talíři. Tečkou za celým dnem je plavba po jezeře na člunu.

Vydejte se do výšek: naše tipy na výlety
Mezi obcemi Gaming a Lunz am See jsme objevili velmi zajímavou pivní manufakturu. Pivovar Erzbräu Bruckner vaří na Grubbergu v nadmořské výšce 725 m pivo obohacené vitamíny a minerálními látkami – zcela bez pasterizace a přísad. Obzvlášť nám chutnalo pivo „G’stachelte Bier“. Co byste za žádných okolností neměli propást, je pěší túra Zážitkovým světem Mendlingtal. S úžasem budete obdivovat zařízení na plavení dříví, dům kovářských tovaryšů, benátskou pilu, staré mlýny a – jako perfektní odměna po túře – útulné občerstvení „Hammerherrenhaus“. Kdo se vydá ještě výše, bude nadšený z velkolepé vyhlídky 360° Skytour am Hochkar.  Tady vás očekává visutý most, vyhlídková plošina s pohledem do hloubky 120 m a samozřejmě okouzlující výhled na panorama krajiny. 

Jednou a pořád: naše tipy na ubytování
Při tak bohatém programu jeden den ani zdaleka nestačí. Proto máme nachystané i dva tipy na pokoje pro požitkáře, které vás úplně dostanou. Prázdninový dům Hinterbreiteneben leží například uprostřed obrovské louky plné květin v absolutně klidném místě snů s výhledem na hory. Ten si lze mimochodem také nádherně vychutnat z panoramatické sauny nebo v „Hot-Pot“, ještě než se odeberete zpět mezi staleté zdi, kde nezůstane žádné přání nesplněno. Že se dá v hotelu Fahrnberger výborně najíst, už víte. Ale ještě nevíte, že se nahoře ve 4hvězdičkovém pokoji pro požitkáře pokocháte úžasným výhledem na Ötscher a že odtud můžete vyrazit na spoustu zajímavých cyklistických a turistických stezek.

Doporučení a tipy: