Stále podél řeky Ybbs, od Dunaje až k horskému jezeru

Přátelská k rodinám, plná požitků a zážitků, velmi bezpečná a rozmanitá: Ybbstalská cyklostezka je novou senzací v mostviertelské síti cyklostezek.

Cyklostezka kolem řeky Ybbs se postará o nádherné zážitky na kole a v přírodě. Rodiny a cyklisté pohodáři ocení především nové srdce celé trasy mezi obcemi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See.

Nejdříve mírně kopcovitá krajina moštových hrušek, potom horská oblast „železné cesty“ Eisenstraße: na svých 107 km spojuje cyklostezka Ybbstalradweg nejen Dunaj s jezerem Lunzer See, ale také mírné a divoké stránky oblasti Mostviertel.

Užít si vodu a přírodu

Především na nově vybudovaném úseku v délce 55 km mezi obcemi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See zajásá srdce cyklistů fajnšmekrů. Ale ne kvůli tomu, že by museli zdolávat spoustu stoupání, právě naopak: trasa kopíruje dráhu bývalé železnice Ybbstalbahn – naprosto rovná, bez dopravy, ale stále blízko řeky. Cyklostezka je dokonalé umělecké dílo vytvořené z elegantních úseků a zajímavé krajiny. Stezka vede přes romantické obloukové mosty a prochází krátkým tunelem, protkne divokou soutěsku, na tichých písečných zákoutích dopřeje oddech na sluníčku u křišťálově čisté vody, předvede historické kovářské umění a nabídne pravidelné zajímavě koncipované odpočívky pro oddech.  

Rodinná cyklostezka

Žádná stoupání, vzorově bezpečná trasa, spousta možností k občerstvení anebo ke koupání a brouzdání v řece.  A jako třešnička na dortu vás na závěr čeká etapa kolem jezera Lunzer See, kde můžete nádherně relaxovat, koupat se nebo se pobavit různými hrátkami.