Dunajská cyklostezka, 9. etapa, severní břeh: Hainburg - Bratislava

Top Cyklistická stezka z Hainburg na Bratislava

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

16,83 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: lehká
 • Trasa: 16,83 km
 • Výstup: 52 Hm
 • Sestup: 51 Hm
 • Délka: 1:30 h
 • Nejnižší bod: 135 m
 • Nejvyšší bod: 177 m
Vlastnosti
 • etapová trasa
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • kultura / historie

Detaily pro: Dunajská cyklostezka, 9. etapa, severní břeh: Hainburg - Bratislava

Krátký popis

Výhledy-rozhledy: Rozmanitost vedle proudu Dunaje

I když je trasa označena jako cesta po severním břehu, protože v této části je poslední úsek celé severní varianty, cesta vede hlavně po jižním břehu Dunaje. Z Hainburgu se jede vedle prvních výběžků Karpat přes rakousko-slovenskou hranici až do hlavního města Slovenska Bratislavy, kde na vaši prohlídku čeká velmi mnoho pamätihodností v okolí Bratislavského hradu.

Popis

Tato etapa je krátká a lehká. Je ideální na zcela klidné prozkoumání středověkého města Hainburg. Toto město se svými 2,5 kilometru dlouhými městskými zdmi, třemi středověkými městskými branami a vysokými věžemi z raného 13. století má totiž jednu z nejstarších a nejlépe dochovaných městských pevností Evropy.

Nahoře na Schlossbergu s jeho rozsáhlou hradní zříceninou si do sytosti vychutnáte nejen středověkou atmosféru, ale i úžasný a působivý výhled. Mimochodem i z Braunsbergu, který je na kraji města, je vynikající výhled až daleko na území Slovenska.

 

U malé obce Wolfsthal překročíte nakonec státní hranici a brzy dorazíte na předměstí hlavního města Slovenska Bratislavy, která vám v rámci dozvuků vaší cyklostezky nabídne množství pamětihodností, například Bratislavský hrad se čtyřmi věžičkami, který byl po požáru v roce 1811 znovu zrekonstruován až v roce 1968 a stal se poznávacím znakem a dominantou města. Hrad trůní na skále ve výšce 85 metrů nad Dunajem. Ve Starém městě stojí vedle sebe celá řada barokních paláců a mezi nimi jsou postaveny menší a větší kostely. Slovenské národní muzeum, Slovenské národní divadlo a Židovské muzeum je také součásti standardních prohlídek tohoto města.

 

Chcete-li se „důstojně“ rozloučit s Dunajem jako všestranným průvodcem během vaší cyklotúry, doporučujeme vám procházku přímo podél řeky. V Bratislavě má břeh Dunaje mnoho různých tváří - od pláže na koupání až po párty pláže. Možná si i připijete na šťastné ukončení vaší cyklotúry - v restauraci na vrcholu pilíře Most SNP. Kvůli jejímu tvaru jí místní obyvatelé dali přezdívku UFO.

Výchozí bod trasy

Hainburg

Cílový bod trasy

Bratislava

Popis trasy Dunajská cyklostezka, 9. etapa, severní břeh: Hainburg - Bratislava

Hainburg - Bratislava

 

Popis trasy:

Svou cyklotúru odstartujete v Hainburgu - v bezprostřední blízkosti Hainburské brány (Hainburger Pforte, česky Děvínská brána), malého průlomového údolí Dunaje mezi Karpaty a výběžky Východních Alp. Tato brána měla v průběhu staletí velký strategický význam. Hradní areál v Hainburgu a hrad Děvín označuje bývalou středověkou obrannou linii. V mladších dějinách byla tato brána součástí železné opony.

 

Pojedete podél cesty B9, která má po své severní straně cyklostezku. Krátce před Bratislavou se hlavní silnice a cyklostezka od sebe oddělují. Po táhlé levotočivé a pak pravotočivé zatáčce dorazíte nakonec do slovenského hlavního města Bratislavy a během posledních metrů této etapy si budete užívat nábřeží Dunaje i pohled na Bratislavský hrad. Rozloučíte se zde s vaším věrným průvodcem Dunajem.

Příjezd

Ve Vídni u výjezdu 19-Fischamend sjedete z dálnice A4 a pokračujete po silnici B9 až po Hainburg an der Donau.

Parkování

Parkoviště na nábřeží Dunaje.

Vlakem ze zastávky Wien Mitte-Landstraße.

Další informace/odkazy

Verantwortlicher für den Inhalt dieser Tour
Donau Niederösterreich Tourismus GmbH
Letzte Aktualisierung: 11.06.2024

Další prohlídky kolem výchozího bodu