Pěší túry kolem vídeňského alpského oblouku, © Wiener Alpen/Florian Lierzer

Cesta po vídeňském alpském oblouku

Putování od chaty k chatě jižně od Vídně.

Uvolnit se, načerpat sílu a nechat se hýčkat. Turisté oceňují cestu po vídeňském alpském oblouku s certifikovanými turistickými vesničkami a hotely, která ideálně propojuje turistiku s nároky na kvalitu.

Za pouhou hodinu jízdy autem z Vídně již nechají návštěvníci všední den daleko za sebou. Po cestě vídeňským alpským obloukem se v osvěžující přírodě vyčistí hlava a oči si tak plně vychutnají nádherné výhledy. 19 etap oceněné turistické stezky podél vídeňského alpského oblouku k tomu nabízí ty nejlepší podmínky. 

Certifikované turistické vesnice a hotely

V turistických vesničkách Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg snadno najdete vstup na stezku vedoucí vídeňským alpským obloukem a pohodově budete putovat od jedné chaty ke druhé. Prověřenou kvalitou se vyznačují také certifikované turistické hotely, jejichž majitelé vám jako turističtí průvodci zaručí svými tipy a možností zapůjčení turistického vybavení příjemnou dovolenou. Výjimečným zážitkem je kromě jiného více než 100 let stará ozubená dráha Schneebergbahn, která umožní i ne-turistům pohlédnout z nejvyššího bodu Dolního Rakouska do údolí.

Ráj výhledů

První kroky byly snadné a brzy by to chtělo více: ještě na tento kopec, ještě k této chatě a nakouknout, kam vede cesta. Zvědavost se vyplatí, protože v „ráji výhledů“ budou turisté za hledání dalekosáhlých rozhledů nádherně odměněni.

Tip na video: Semmering

Doporučení a tipy pro váš pobyt