Pěší turistika s výhledem , © Max Mauthner

Turistika s výhledem

Volný jako pták: takto se budete cítit na každé z vyhlídek, které má Dolní Rakousko nachystané pro obdivovatele panoramatických rozhledů.

Nad mraky stojíte nohama pevně na zemi jako nikdy: výhled do širokého kraje, výstup a nádherný pocit z dosaženého vrcholu vás propojí se svým Já. Otázkou totiž není, co pozorujete – ale co vidíte. Proto jsme sepsali všechna výjimečná vyhlídková místa od rozhledny v Traisentalu až po panoramatický výhled na kopci Jauerling.

Vídeňský les nabízí více než jen vrcholy

Peilstein patří určitě k nejkrásnějším skalnatým vyvýšeninám v jižní části Vídeňského lesa. Od chaty Peilsteinhaus umístěné na nejvyšším bodě (716 m n. m.) jdete pár minut ke kříži na okraji strmé stěny. Výstup po schůdcích podél skalní stěny směrem na jih vede k dechberoucím skalním útvarům a výhledům na Gutensteinské Alpy.

Výhledy jako na pohlednici a fotopanorama

Vídeňskému alpskému oblouku se zcela právem říká ráj výhledů. Četná vyhlídková místa zvou k zastavení a ke zklidnění. Náš tip: prohlédněte si krajinu přes prohlížeč Wiener Alpen-Viewer, zrcadlové kukátko ve tvaru trychtýře, které ponoří okolí do jiného světla. Krásný výhled s nádechem nostalgie směrem na Semmering a železnici, která kdysi zdobila 20šilinkovou bankovku, se otevírá se známé vyhlídky 20-Schilling Blick.

Vrcholové setkání v přírodním parku Leiser Berge

Na turistické stezce „Steppenrasen mit Aussicht“ (Stepní trávník s výhledem)  si z rozhledny na kopci Oberleiser Berg vychutnáte nádherný rozhled všemi směry na různorodou krajinu Weinviertelu pokrytou poli, lesy a suchými travinami, které jsou obhospodařovány od dob mladší doby kamenné. Pole se v geometrických tvarech vinou kolem mírných kopečků. Při dobré viditelnosti můžete západně rozpoznat Alpy s vrcholy Schneeberg a Ötscher a směrem na sever dohlédnete až na Moravu.

Když zve tisícovka do Horního Waldviertelu

Původní a kamenitá: takto označují znalci nádhernou přírodní krajinu Waldviertelu. Na křižovatce četných turistických stezek v okolí Moorbad Harbach se nachází Nebelstein (1 017 m), ohromující skalní útvar – typický pro Waldviertel. Náš tip: posezení v chatě Nebelsteinhütte s nádherným panoramatickým výhledem. Třeba budete mít štěstí a dalekohledem dohlédnete až na některý z alpských vrcholů!

Vývrtka, která otevírá okouzlující výhledy

Rozhledna, zasazená do vinařského regionu Traisental, se vypíná do výšky 15 metrů a svým tvarem připomíná vývrtku – symbol vína, pohody a požitku. Z nadmořské výšky 330 m pohled sahá od Dunajských luhů přes Weinvierel a od Tullnerfeldu až do údolí Kamptal. Náš tip: návštěva sklepní uličky Ahrenberger Kellergasse a posezení v místním Heuriger.

Vrcholy s panoramatickým výhledem v regionu Mostviertel

Vrchol Ötscher ve výšce 1893 m n. m., a tedy nejvyšší bod Mostviertelu, nabízí turistům nádherný panoramatický výhled. Za návštěvu stojí i další alpské hory Mostviertelu, jejichž vrcholy nabízejí úchvatné výhledy jako odměnu za zdolané výškové metry.

Po stopách světového dědictví

Nejvýše položené vinice (viniční trať Trenning) a Jauerling – nejvyšší horu u Dunaje – si projdete v rámci páté etapy stezky světového dědictví Welterbesteig. V nadmořské výšce 915 metrů na terasovitých vinicích hory Jauerling ve Wachau nabízí chata Naturparkhaus ten nejkrásnější panoramatický výhled přes Dunaj a známou rokli Spitzer Graben.