Naše TOP tipy pro podzim a podzimní prázdniny

Vzrušující podzim čeká jen na tebe!

Také na podzim je v Dolním Rakousku spousta možností pro skvělé výlety s celou rodinou! Maminka, tatínek ani děti se zaručeně nudit nebudou! A také pro babičku a dědečka se určitě najde něco zajímavého.

Hurá do regionu Mostviertel!

Poslední šance pro fanoušky hor! Koncem října a začátkem listopadu končí pro spoustu lanovek a dalších výletních cílů sezóna. Takže si pospěšte a vychutnejte si ještě během podzimu například Gemeindealpe Mitterbach (v provozu do 2. listopadu) a Zipline Annaberg (v provozu do 13. září denně, od 18. září do 18. října pátek až neděle a od 23. do 31. října denně)! Tip: s kartou Wilde Wunder Card zažijete spoustu atrakcí v Mostviertelu zdarma. Také Zážitkový svět Mendlingtal má ještě do 31. října otevřeno každý den. Bílé ZOO & velbloudí divadlo v Kernhofu můžete navštívit kterýkoliv den až do 1. listopadu. Bobová dráha Eibl-Jet v Türnitzu je v provozu od 7. září do 1. listopadu vždy v pátek, sobotu, neděli a o svátcích a volných dnech.

Některé výletní cíle můžete navštěvovat po celý rok, jako například soutěsku Erlaufschlucht, oboru Tierpark Haag, nebo „indoorové klasiky“, jako je Haubiversum, MostBirnHaus, Muzeum Dolního Rakouska anebo termální lázně Ybbstaler Solebad.

Hurá do regionu Weinviertel!

I během podzimu je rodinný region Leiser Berge skvělým tipem na výlety. Přírodní park Leiser Berge o rozloze 4 000 ha se rozprostírá uprostřed Weinviertelu a nabízí přírodu, dobrodružství a oddech pro celou rodinu.

Zábava, dobrodružství a akce čekají v mnoha výletních cílech regionu. Buschberg, nejvyšší vyvýšenina Weinviertelu, se nemůže dočkat, až ji objevíte. Weinviertelskou šlapací drezínou můžete projet na kolejích úsek od Ernstbrunnu do Asparnu. V Ernstbrunnu je obora Wildpark Ernstbrunn s výzkumným centrem „Wolf Science Center“ skvělým doporučením. Pro milovníky zvířat je skutečným rájem také Alpaka Freizeitpark v Oberkreuzstettenu. V muzeu MAMUZ Asparn an der Zaya lze ještě do 22. listopadu navštívit výstavu „POZOR STAVENIŠTĚ. Stavba a bydlení ve středověku“. Pro rodiny milující turistiku doporučujeme turistickou trasu Weinviertler „Gipfel-Treffen“. Kdo raději upřednostní pro poznávání regionu kolo, je na vinařské cyklostezce Blauburger zcela správně.

Hurá do dunajského regionu!

Také podzim je tady ve znamení rozmanitosti. Na zřícenině Aggstein můžete až do 31. října během dobrodružné hry prozkoumat hradní zříceninu a vydat se po stopách rytířů. Hubhof má otevřeno v září a v říjnu o sobotách, nedělích a o svátcích a nadchne malé i velké  návštěvníky svými čtyřmi různými zážitkovými světy.

Hurá do regionu Waldviertel!

Vydejte se ještě do 29. listopadu na objevnou cestu Waldviertelem s úzkokolejkou Waldviertelbahn! Tip: každou středu je v rámci nostalgické jízdy s dieselovou lokomotivou připojen extra dětský hrací vagón. Pro přátele zvířat je návštěva medvědího lesa Bärenwald Arbesbach nutností. Roztomilé medvědy můžete vidět ještě do 1. listopadu, poté se medvědi rozloučí a uloží se k zimnímu spánku.

Při pěkném počasí doporučujeme pěší túru na zážitkové stezce Nebelstein Erlebnis-Wanderweg. Do 1. listopadu zve sluneční svět Sonnenwelt Großschönau malé i velké objevitele, aby se dozvěděli více o ochraně klimatu a o šetrném zacházení se zdroji. Celoročně otevřené a také perfektní varianta za nevlídného počasí jsou například KRISTALLIUM glas.erleben v obci Hirschenwies, Svět ametystu Maissau a SONNENTOR Erlebnis ve Sprögnitzu.

Hurá do regionu Vídeňských Alp!

Velmi oblíbená u rodin je zážitková aréna St. Corona am Wechsel, skutečný outdorový ráj plný zážitků. Čeká zde na vás 24 stanovišť v motorickém parku, mini-bikepark a samozřejmě razantní letní bobová dráha Corona Coaster. Pro děti jsou kromě toho zajímavé například přírodní park Hohe Wand, Puchiho svět v Puchbergu am Schneeberg a lanové centrum Hamari v Mönichkirchenu.

Hurá do regionu Vídeňského lesa!

Spoustu zážitků rodinám nabízí údolí Triestingtal. Náš tip: Vydejte se na pěší túru po zážitkové stezce Peilstein. Nová zážitková stezka pro celou rodinu ve znamení zvířecího světa: netopýří zážitková stezka Fledermaus-Erlebnisweg vás dovede k jeskyním Einödhöhle. Tady můžete dokonce podniknout pěší túru s lamami!