Weinviertelská drezína Ernstbrunn - Asparn

Nostalgická jízda / zážitkový vlak

Popis

S cyklodrezínou napříč přírodním parkem Leiserberge – na první drezínové trati Dolního Rakouska!

Na bývalé železniční trati mezi obcemi Ernstbrunn a Asparn an Zaya si užijete jízdu na šlapací drezíně krásnou krajinou přírodního parku Leiserberge. Trasa dlouhá přibližně 12 kilometrů vede kolem oku lahodících luk a polí, přes mírné kopečky a stinnými lesy.

  • Celodenní jízda:

Dopoledne začíná jízda z Ernstbrunnu k občerstvovací stanici Draisinenalm Grafensulz. Poté se svižně pokračuje dolů k nádraží Asparn. Tam pak máte až do zpáteční cesty čas na posilnění a odpočinek pod vysokými kaštany. Odpoledne se pak rodiče a děti vydají na drezíně zase zpátky do Ernstbrunnu.

  • Půldenní jízda:

Dopolední jízda
Dopoledne vyrazí rodiny na drezínách z Ernstbrunnu do Asparnu, kde se nabízí k návštěvě muzeum MAMUZ. Zpáteční cesta do Ernstbrunnu: o sobotách autobusem přírodního parku s odjezdem vždy v 12.30 a 15.35 hod od nádraží Asparn nebo každý den jezdí pravidelně taxi.

Odpolední jízda
Odpoledne máte možnost šlapat z Asparnu k občerstvení Draisinenalm, tam si dopřát pohodovou pauzu a potom rychlým tempem sjíždět zpět do Asparnu – anebo od zastavení Draisenenalm pokračovat dále do Ernstbrunnu.

Pro skupiny a nově pro školní skupiny a skupiny mládeže platí speciální nabídky!

Drezíny národního parku Leiserberge jsou určené pro čtyři osoby. Až tři drezíny se dají spojit dohromady, takže může jet společně 12 pasažérů. Děti sedící na prostředních sedadlech se můžou zajistit pásy, pro ty úplně nejmenší je možné vzít autosedačku a připevnit na drezínu.

Pro příjemnou jízdu se ještě navíc nabízí možnost zvládnout cestu do kopce na úseku z Asparnu do Grafensulzu pohodlně pomocí taxi na kolejích a pokračovat pak z kopce dolů do Ernstbrunnu anebo se vydat zpátky svižnou jízdou údolím v délce téměř 5 km do Asparnu.

V bezprostřední blízkosti se nacházejí další zajímavé výletní cíle, které je možné ještě před cestou drezínou nebo až po ní navštívit: Nostalgický expres Leiser Berge (ideální pro příjezd v sobotu), taxislužba na kolejích Zayataler Schienentaxi, MAMUZ zámek Asparn (5 minut pěšky od nádraží vom Bahnhof), Obora Ernstbrunn, Školní muzeum Michelstetten, pěší tůra na Buschberg,…

Autem trvá cesta z Vídně k weinviertelské drezíně přibližně 30 minut.

Zastávka Ernstbrunn: naproti náměstí Rübenplatz v blízkosti Thomasl
Zastávka Asparn / Zaya: u nádraží Asparn, Bahnzeile 8

Odjezd Ernstbrunn od 09:30-11:00 hod
Odjezd Asparn od 13:30-14:10 hod.

Na nádraží v Asparnu se prodávají nápoje a zmrzlina.

Doplňkové vybavení pro rodiny a skupiny:

  • Parkoviště pro autobusy

Ceny

Vybavení

  • Toaleta
  • Venkovní dětské hřiště
  • Pikniková služba
  • prodej regionálních produktů

Vhodnost

  • Psi vítáni
Mluvíme …
  • anglicky
  • německy

Místo a příjezd