Zvířecí dobrodružství

Dolní Rakousko je zemí nejenom hor, ale také zvířat. Proč jinak by se tady chodilo na túry společně s oslíky, lamami a alpakami?

Pěší túra s lamami a alpakami, romantické vyjížďky na koních přes rozsáhlou krajinu, vtipné oslí dobrodružství a laškování s mývaly: dolnorakouská zvířátka mají z návštěvy vždy radost – o to větší, když má návštěva v kapse kostku cukru.

Neobvyklí průvodci

K nezapomenutelné túře patří i nezapomenutelný doprovod. Osli a alpaky z regionu Waldviertel, lamy a alpaky z pohoří Ötscher, údolí Dirndltal, Dunajského regionu, Vídeňského lesa a pohoří Hohe Wand. Tato zábavná a roztomilá stvoření jsou nejen zárukou jedinečných snímků a momentek, ale jsou také velmi krotká a i z obyčejného dne udělají opravdovou lahůdku!

Cválá prachovým sněhem

Projeďte se na koni krásnou horskou krajinou nebo si užijte kouzlo pohodlné romantické jízdy na saních tažených koňmi ve dvou: Na jezdeckém dvoře Schaglhof v Annabergu se můžete celoročně projíždět na koni malebnou krajinou. V jezdeckém centru Hippo Campus v Deutsch Haslau si můžete vychutnat procházku s průvodcem a na přání se na koních i projet. Na konci prohlídky zvířat na vás čeká zdravá ovocná svačina. V regionu Wachau zažijete pořádnou dávku zábavy a tvrdohlavosti: na odvážné návštěvníky čekají zábavná dobrodružství s osly. Výlety jsou možné i v zimě. Ještě živočišnější jsou zážitky se zvířaty ve Waldviertelu, kde strávíte dva dny na cestách ve společnosti těchto roztomilých ušatých tvorů. A v přírodní rezervaci Ybbstal se dokonce můžete vydat na safari s roztomilými oslíky!

Zvířecí procházky

Není žádným tajemstvím, že medvídci jsou chytří pejsci. V zážitkovém parku Buchenberg se můžete s těmito rošťáky seznámit docela zblízka a po společném výletu do výběhu jim připravit ovoce a další dobroty ke krmení. Rozkošní medvídci budou také jemně pohlazeni. Buďte však opatrní: rádi si rozvazují tkaničky a předvádějí návštěvníkům nejrůznější zábavné kousky. Pokud dáváte přednost klidnějším aktivitám, vydejte se na procházku po Podunají s kozami skvrnitými, které vás budou doprovázet zcela bez vodítka. V regionu Mostviertel na vás čekají roztomilé kašmírské kozy.

Jednoduše ÚŽASNÉ!

V regionech Waldviertel a Weinviertel můžete zažít mnoho dobrodružství s nejlepším přítelem člověka! Ve střediscích Huskyhof Waldviertel, Huskyranch Waldviertel a Snowdragons v regionu Weinviertel se můžete vydat na túru s roztomilými chlupáči romantickou zimní krajinou nebo na výlet se psím spřežením. Vytí povoleno - to je motto Výzkumného centra vlků v Ernstbrunnu. Zde se můžete v klidu projít po rezervaci s vlkem! V zimě můžete oboru Ernstbrunn a mnoho divokých zvířat, která zde žijí, navštívit každou sobotu a neděli od 10.00 do 16.00 hodin.

Hledání stop ve sněhu

Podařilo se vám někdy vystopovat jelena? Nebo jste se vydali po zaječích stopách při objevování přírody - v dokonalém souladu s ní? V přírodní rezervaci Eisenwurzen se v únoru malí i velcí detektivové vydají hledat stopy divokých zvířat ve sněhu. V haagské zoo můžete po celý rok pozorovat nespočet exotických i domácích zvířat. Ve zvěřinci s jeleny a v kruhu stromu života ve Frankenfelsu se můžete zúčastnit ukázek krmení.