Přírodní park Hohe Wand, © Niederösterreich Werbung/ Sebastian Scheichl

Zimní turistika

Zimní turistika se těší stále větší oblibě. Není divu, když po dolnorakouských trasách se dá nádherně chodit po celý rok.

Turisté milují rozmanitou krajinu Dolního Rakouska. Výstupy nejsou nijak příkré a díky úžasným výhledům není cesta nikdy dlouhá. Protože jsou stezky ideální pro pěší túry také v zimě, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších tras.

Příliš krásné na to, abychom se jich v zimě zřekli

Zimní pěší túry dolnorakouskou nádhernou krajinou vás unesou ke kouzelným místům, jako je přírodní park Naturpark Hohe Wand, náš národní park v oblasti Dunajské luhy Nationalpark Donau-Auen nebo na nezapomenutelnou túru s panoramatickým výhledem na Raxu. Není v zimě nic krásnějšího, než vychutnávat přírodu a odměnit se následně horkým čajem. Je jedno, jestli chodí rodiny, sportovci nebo příležitostní turisté: Dolní Rakousko má perfektní túru pro každého, kdo chce poznat zimu z její nejkrásnější stránky.

Zimní putování nad mraky

Mezi všemi trasami je jedna, která velmi, opravdu velmi natěsno zvítězila jako miláček redakce: okruh Zauberblick-Runde. Prochází po Semmeringu k horské železnici Semmering – památce UNESCO-Weltkulturerbe a vede k nejkrásnějším vyhlídkám v ráji výhledů. Během tříhodinové túry se kocháte grandiózními výhledy z horského průsmyku, půjdete kolem velebného hotelu Hotel Panhans, kde se necháte oslnit šarmem přelomu tisíciletí a můžete ochutnat dort Panhans vyrobený podle originálního receptu – a kolem vyhlídek 20-Schilling-Blick a Doppelreiteraussichtswarte přijdete k historickému nádraží. A kdo by si chtěl po túře dopřát skutečnou atmosféru horské chaty, zavítá do hostince Seewirtshaus na úpatí hory Hirschenkogels. 

Teple se oblečte. Vychutnejte si čerstvý vzduch.

Zimní turistika je nejen uklidňující, ale má také pozitivní vliv na vaše zdraví. Rodiny s dětmi, sportovci i milovníci pěší turistiky si oblíbili rozmanitou krajinu Dolního Rakouska, protože stoupání nejsou nikdy příliš strmá a trasa není nikdy příliš dlouhá díky nádherným výhledům.