Sáňkování

Nic pro ty, co brzdí zábavu: na těchto sáňkařských drahách to milovníci rychlosti pořádně rozjedou ve dne a někdy dokonce i v noci.

Kdo si chce vychutnat dlouhý sjezd, musí se nejdříve dostat nahoru. V dolnorakouských sáňkařských centrech to jde většinou příjemně, protože tady kopec pohodlně zdoláte třeba na pojízdném pásu. A dolů vyrazíte teprve po vydatném posilnění v horské chatě, když už trasu rozzáří umělé osvětlení.

Pro sáňkaře milující volnou jízdu na přírodním sněhu: zasněžený Mostviertel

V idylické oblasti Mostviertel na vás čekají úžasné přírodní sáňkařské dráhy, které z vaší dovolené udělají nezapomenutelný zážitek. Například v Annabergu najdete několik drah pro zábavu v přírodě. Velmi oblíbená je sáňkařská dráha na Tirolerkogelu. Speciální nabídka pro milovníky sáňkování: S platnou jízdenkou na sáňkařské vleky v Annabergu si kromě Reidlova dopravního pásu můžete užít i zaručeně skvělou sáňkařskou dráhu! V obci Göstling an der Ybbs můžete za malý poplatek zaútočit na kilometr dlouhou sáňkařskou dráhu Ziegenalm. V obci Loich im Pielachtal jsou k dispozici dvě přírodní sáňkařské dráhy dlouhé 300 a 400 metrů. Ve stylově zrekonstruované sušárně rodiny Finků Dörrhäusl čeká na hosty salonek "Kletzen-Stüberl".

Pro super rychlé sáňkaře milující rozhledy: Vídeňské Alpy v Dolním Rakousku

Zasněžená zimní krajina v pohoří Raxalpe vás zve na zábavné sáňkování! Ale pozor: nenechte se příliš unést krásným výhledem.
Hora Zauberberg opět předvádí svou magickou sílu! Tentokrát díky své 3 km dlouhé zážitkové sáňkařské dráze, po které máte chuť svištět dolů pořád dokola. Mimochodem: čaroděj Siebenstein neboli Sedmikánen a drak Feuerzahn neboli Ohňozub vítají malé i velké sáňkaře také v noci! „Nasedat – připravit – jedeme!“ ozývá se na panoramatické sáňkařské dráze v Preinu. Ale pozor na cestu a nenechat se odlákat krásným výhledem! Náš tip pro sáňkařský dorost: sáňkovací louka Panhans Rodelwiese v délce 200 m v horském průsmyku Semmering hned vedle dětského vleku. Tady se dobře staví pořádné skokánky a sbírají první zkušenosti. Večer je sáňkářská dráha dokonce osvětlená. Pro ty úplně nejmenší sáňkaře máme ještě jeden speciální tip: sáňkařský a bobovací areál ve středisku Familienskiland St. Corona.

Pro pohodové klouzání na saních: osvěžující Vídeňský les

Nejdříve vás čeká zasněžená pěší túra z Gumpoldskirchenu přes vinohrady a kousek lesa k chatě Anninger, než se svižně sklouznete až do Mödlingu.  Sáňkování v pozvolném tempu (vhodné také pro děti) v blízkosti Vídně nabízí Peilstein, a to včetně možnosti občerstvení na vrcholu. Za hostincem „Bonka’s Wirtshaus“  v Oberkirchbachu si zasáňkuje celá rodina – po obědové pauze poklidně z kopce dolů. Malý lyžařský vlek vedle sjezdovky vyveze malé i velké nadšence sáňkování zase zpět na start.