Zima na Annabergu, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Turistika na sněžnicích

Na sněžnicích hlubokými zasněženými lesy a za zimním sluníčkem na kopcích Dolního Rakouska

Tichý vytrvalostní trénink: chůze na sněžnicích objevená již před dvěma tisíci lety se dočkala mezitím své renesance – jako trendový sport pro malé i velké. Fanoušci zimy na všech stupních fitness si dnes s radostí dopřávají tento kondiční sport na sněhu přinášející zklidnění za doprovodu příjemného praskání pod nohami.

Kráčet na sněžnicích zasněženým horským světem. Provětrat své myšlenky uprostřed třpytivých kopců. A rozproudit krevní oběh pod ledově modrým nebem: fanoušci sportu a přírody všech výkonnostních stupňů a věkových kategorií znovu objevují tisíce let starou disciplínu – turistiku na sněžnicích – jen sami pro sebe nebo na pěších túrách s průvodcem. „Boty“ samotné si lze vypůjčit v mnoha podnicích.

Turistika na sněžnicích ve Vídeňských Alpách

Nádherně můžete na sněžnicích ve Vídeňských Alpách v Dolním Rakousku prozkoumat náhorní plošinu Rax. Na  túrách vedených profesionálním horským průvodcem poznají začátečníci každého věku velmi rychle, jak je tento příjemný a vytrvalostní trénink uvolňující a jak šetří energii. Túra po náhorní plošině v délce téměř 11 km vede od horní stanice lanovky kolem ukazatele Praterstern  k chatě Ottohaus v nadmořské výšce 1 644 m a dále k další horské chatě Neuen Seehütte. Celou cestou jste odměňováni nádherným výhledem na Schneeberg. Půjčovna sněžnic s moderními modely se nachází v hostinci Berggasthof hned vedle stanice lanovky. Kdo hledá extra akční zážitky, může si v horském hostinci vypůjčit plně odpružené skiboby. Minimálně stejně tak silné zážitky pro nervy nabízejí túry s tzv. ruckXbobem: po túře na sněžnicích idylickou zimní krajinou sjedete dolů na ruckXbobu -  což je kombinace ruksaku a bobů v jednom.

Na sněžnicích zasněženým Mostviertelem

V městečku St. Aegyd am Neuwalde v Mostviertelu vás outdorová expertka Christa Strametz z akademie nordicsports academy provede idylickým terénem mezi vrcholy Gippel a Göller – někdy dokonce i za svitu měsíce. Sněžnice si lze půjčit. Značená túra na sněžnicích Kesselgraben v Lackenhofu am Ötscher vede po 3,6 km dlouhém okruhu od středu obce přes Kesselgraben až k chatě Mandlbodenhütte. Po krátkém posilnění pokračujete přes Waldkapelle až do výchozího bodu Teichwiese. Trasa Eibenkogelstrecke začíná na Teichwiese a vede přibližně 1,5 km přes Belling nahoru k horní stanici lanovky. Zde vybízí k odpočinku chata Eibenhütte. Na kopci Hochkogelberg u Randeggu vede trasa k Höhenrücken do Sonnleith. Stezky kolem dokola kopce jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro zimní sportovce. Půjčovna sněžnic se nachází v hostinci Panoramastüberl.

Příroda a relaxace v ryzí podobě ve Waldviertelu

Poznávat přírodu během pěší túry na sněžnicích ve Waldviertelu a vychutnávat si klid přináší naprosté uvolnění. Úplné ticho, jen uklidňující křupání sněhu vás doprovází zasněženou zimní krajinou. Pěší túry na míru podle osobních znalostí a kondice nabízí Bärnkopf a Langschlag – vhodné také pro děti!

Rezervujte si jízdenku online!

To zajistí hladký a bezpečný průběh vaší cesty a zabrání zbytečnému příjezdu do již plně obsazeného a uzavřeného střediska zimních sportů.

Tip: Chcete doprovod? Rezervujte si průvodce:

TEAMWANDERN
Wolfgang Menczel 
E: info@teamwandern.at 
T: + 43 650 30 11 063 
M: +43 676 709 75 30 

Provozovatel vleků  
Lanovka Rax-Seilbahn Koupit