6 adventních trhů na hradech, zámcích a klášterech

Na vánočních trzích na hradech, zámcích a klášterech si můžete vychutnat lahodný punč, horké kaštany a s láskou vyráběná produkty v prostředí s bohatou historií.

Od středověce-rustikálních po královsky-pohádkové: když klesnou teploty, na dolnorakouských hradech, zámcích a klášterech se rozjímá. Není divu, protože zde najdete idylické, s láskou vyzdobené adventní trhy, které okouzlí domácími výrobky a pečivem. Romantickou vánoční náladu si můžete navodit na následujících 6 vánočních trzích, které vynikají především úchvatnou scenérií a atmosférou.

1. císařská atmosféra na adventu v Grafeneggu

Grafeneggský advent je považován za tradiční vrchol adventního období, kde si můžete vychutnat speciální řemeslné výrobky, kulturní nabídku a regionální kulinářské speciality. Ve slavnostně osvětleném zámeckém parku na vás čekají rustikální stánky s lahodnými pochoutkami. Známé dolnorakouské adventní zpívání i působivé vánoční koncerty navozují adventní atmosféru. Vánoční trh je velmi oblíbený u rodin, protože pestrý program zahrnuje zážitky se zvířaty, koně a lamy, pěvecké dílny, vánoční divadlo nebo mikulášskou besídku.

2. středověký advent na zřícenině hradu Aggstein

Advent na zřícenině hradu Aggstein je skutečně středověký. Na nádvořích hradu s pochodněmi se koná speciální středověký trh s kulinářskými specialitami a živou hudbou. Jako dárky k letošním Vánocům poslouží ručně vyráběné kožené výrobky, rustikální dětská zbroj nebo fascinující keramická umělecká díla. Napínavá pohádková lekce s Denou Seidlovou nebo mazlení s alpakami potěší i malé návštěvníky adventního trhu. Vánoční výlet zakončí velkolepý ohňostroj.

3. vánoční pohádka na hradě Kottingbrunn

Vánoční pohádka, jakou by si člověk přál: adventní trh na hradě Kottingbrunn okouzlí císařsko-historickou atmosférou na nábřeží, kterou můžete zažít při procházce hradním nádvořím a Kaiserallee v hradním parku. Kromě dárkových předmětů na trhu uměleckých řemesel a pochoutek bude k dispozici také hudební zábava v podobě dechového kvarteta. Děti se také těší na procházky s lamami nebo jízdu na ponících.

4. Vánoce na dvoře v opatství Seitenstetten

O něco dále na jihozápad je to stejně romantické, nejpozději když na adventním trhu v klášteře Stift Seitenstetten zpívají věžní zvonkohry a adventní koledníci. Kromě hudební adventní atmosféry zde najdete ty nejlepší moštové speciality z různých druhů hrušek. Zvláštností programu je "Dorschbirnbrenna" (pečení hrušek), které na Moststraße vytváří atmosféru. Mezitím si můžete prohlédnout staré řemeslné techniky na výstavě řemesel nebo si dopřát kulinářské speciality na stánkovém trhu na krytém vnitřním nádvoří kláštera.

5. romantické prostředí na adventním trhu v Jaidhofu

Zasvěceným tipem v předvánočním období je adventní trh na zámku Jaidhof. V malém, útulném prostředí se nabízí široká škála řezbářských výrobků, ručně vyráběných výrobků z keramiky, neobvyklých uměleckých děl a také chutných potravin, jako jsou kaštany, ohnivé placky nebo med. Nezapomenutelnou romantickou chvilku během adventu nabízí také projížďka kočárem nebo vánoční koncert v zámecké knihovně.

6. rustikální atmosféra na adventním trhu na zřícenině hradu Kirchschlag

Zde se vypijete svařák neobvykle, protože si ho vychutnáte vysoko nad městem na zřícenině hradu Kirchschlag s úchvatným výhledem na kopce Bucklige Welt. Největší adventní trh v regionu vás zve k setrvání během vánočních svátků. V adventních chýších se schází řada regionálních vystavovatelů, aby představili své jedinečné řemeslné výrobky a regionální speciality - skutečný vánoční okamžik.

Přehled všech adventních trhů