6 romantických vánočních výletů

Sbalte rodinu nebo přátele během adventu, kdy se výletní cíle Dolního Rakouska ukazují ze své nejromantičtější stránky.

Pokud se nedokážete vánočně naladit při procházce vánočně vyzdobenými sklepními uličkami, zahradami a adventními trhy nebo při jízdě na saních tažených koňmi či panoramatickou železnicí, není vám pomoci. Protože krásnější už to být nemůže!

1. adventní kouzlo v Kittenbergerových zážitkových zahradách

Zážitkové zahrady Kittenberger v Schilternu u Langenlois jsou kouzelným botanickým světem s tisíci nápady pro milovníky zahrad a přírody v každém ročním období. Kittenbergerův advent promění od 12. listopadu do 8. ledna 50 tematických zahrad ve skutečnou vánoční říši divů. Ohniště, pochodně a pohádková světla, obrovský plovoucí adventní věnec, koncerty v zahradní aréně, živá floristika a domácí speciality vytvářejí tu správnou atmosféru. K dispozici je mnoho nápadů na výzdobu a dárky, které si můžete odnést domů.

2. vánoční jízdy se Schneeberskou a Mariazellskou dráhou

Prosím, nastupte! "Dobrodružný vlak Ötscherbär" je zážitek pro celou rodinu každou sobotu (od 19. listopadu). Někdy jezdí ze St. Pöltenu do Mariazell také Mikuláš a "Krampus" (čert) nebo Christkindl (ježíšek) včetně Engerlpostamtu na úkokolejce Mariazellerbahn. "Panoramatický vůz během adventu" nabízí příjemný výhled na zimní krajinu a pochoutky, jako je svařený mošt a farmářské koblihy. A 24. prosince si můžete čekání na Štědrý den obzvlášť příjemně zkrátit jízdou zubačkou Schneebergbahn na chatu Hengsthütte.

3. adventní procházky sklepními uličkami ve Weinviertelu

Sklepní uličky v regionu Weinviertel jsou atrakcí samy o sobě a lze je ideálně začlenit do procházky v přírodě - včetně ochutnávky vína. V adventím čase jsou dokonalou kulisou pro vánoční trhy. Adventní trh v Retzu a Retzer Erlebniskeller naladí návštěvníky na Vánoce "podzemí i nadzemí". Okouzlující je cesta sklepní uličkou Wolkersdorfer Kellergasse nebo nejkrásnější sklepní "hora" v Rakousku ve Velm-Götzendorfu. Nebo nejdelší sklepní ulička v Rakousku v Hadresu. Nebo sklepní ulička Loamgrui v Unterstinkenbrunnu... Jak vidíte - rozhodování není vůbec jednoduché!

4. jízda na koni a psím spřežení v regionu Mostviertel & Waldviertel

Zvonění zvonků, frkající koně, hustě zabalených v příjemných dekách, třpytící se bílá barva - tak romantická je jízda na saních tažených koňmi ze Schlaglhofu zasněženou krajinou kolem Annabergu. V St. Aegyd na koňské farmě MAHO si můžete vybrat mezi projížďkou v kočáře a zimní projížďkou na koni. Pokud dáváte přednost psům před koňmi - na ranči husky ve Friedersbachu a na husky farmě v Altnagelbergu se vám splní dávné sny o projížďkách se psím spřežením zimním lesem.

5. císařská adventní atmosféra na Dunaji

Umění, historie a císařská atmosféra spojují dolnorakouské hrady na Dunaji. Naštěstí jsou zahrady a parky, a do jisté míry i areál, přístupné nám všem a jsou dějištěm idylických a s láskou připravených vánočních trhů, koncertů a akcí o různých adventních víkendech. Vánoční trh na zámku Hof boduje výstavami na zámku, živým betlémem a vánoční stájí. Regionální řemesla, spoustu pochoutek a zábavu pro malé i velké nabízí také adventní trh na zámku Marchegg, advent v Grafeneggu nebo adventní trh v benediktinském opatství Göttweig. A konečně advent ve Wachau na hradě Dürnstein láká návštěvníky k Dunaji.

6. odpočinek v adventu v lázních

Po adventním trhu do teplé vody. Nebo prostě jen vědomě prožít předvánoční období v klidu. Římské lázně Römertherme Baden vás zve k relaxaci uvnitř i venku s termální sirnou vodou ze 14 léčivých pramenů. Venkovní sirný bazén, známý také jako Schwefelwandl, doporučujeme! Termální lázně Therme Laa ve Weinviertelu hýčkají nejen masážními a solnými bazény a saunovým světem, ale také kosmetickými a wellness procedurami, při nichž hraje hlavní roli také víno. Individuálním útočištěm jsou také Tiché lázně - klidné, s jedinečnou atmosférou a určené pouze pro dospělé.

Přehled všech adventních trhů