6 výjimečných adventních trhů

Adventní trhy dnes najdete téměř na každém rohu. Některé z nich jsou však skutečně jedinečné a obzvláště slavnostní.

Ve sklepních uličkách, v přírodním prostředí, v kouzelných zahradách nebo v klášteře - vánoční trhy v Dolním Rakousku potěší výjimečnou atmosférou, uměním a atrakcemi.

1. adventní trh v nejdelší sklepní uličce v Evropě v Hadresu

Hadres se nachází v mírně zvlněné krajině údolí Pulka v oblasti Weinviertel. Vinařství je základem obce a je také zodpovědné za nejdelší sklepní uličku v Rakousku s jednou lisovnou vedle druhé. To je skvělý základ pro adventní trh ve sklepní uličce. Trh můžete navštívit během dvou prosincových víkendů a těšit se můžete na čtení poezie, malé koncerty, obdivovat řemeslné výrobky, ochutnat dobroty z regionu a mnoho dalšího.

2. vánoční přírodní podívaná v soutěsce Johannesbachklamm

Pokud jde o romantiku, vánoční trh v soutěsce Johannesbachklamm ve Würflachu je téměř nepřekonatelný. Mezi skalami, lesem a vodou se o adventní kouzlo stará více než 20 metrů vysoký ozdobený vánoční strom, výstava betlémů, řemeslné výrobky v dřevěném stánku, ukázková kovárna, vánoční pohádky a regionální jídlo. Z města Neunkirchen jezdí bezplatná kyvadlová doprava, která usnadňuje cestu na adventní trh v Johannesbachklamm.

3. idylický advent u jezera v Litschau

V regionu Waldviertel vám obyvatelé první adventní sobotu představí svůj život na adventním trhu v Litschau. Od domu k domu vede promenáda kolem osvětleného náměstí, kde se nabízejí regionální pochoutky a řemeslné výrobky. Kouzelný adventní program doplňují projížďky kočárem, živý betlém, osvětlená jezerní promenáda a hudba a divadlo na jezeře. 

4. řemeslná výroba na Ybbsitzer Schmiedeweihnacht (Ybbsitzské kovářské Vánoce)

Železo, oheň a kovářství - to je hlavní téma Ybbsitzer Schmiedeweihnacht. Ve dvou prosincových dnech se návštěvníci adventního trhu v Ybbsitzu mohou blíže seznámit se starým řemeslem, být svědky kovářské soutěže nebo si vyzkoušet střelbu z luku. Svůj um však předvádějí také skláři, soustružníci dřeva, řezbáři a keramici. Děti mají možnost si vyrobit vlastní vánoční dárky.

5. vánoční atmosféra na zahradě

Zahrady šíří zvláštní atmosféru i v zimě. Zážitkové zahrady Kittenberger v Schilternu u Langenlois se na Kittenbergerský advent od listopadu do ledna promění ve skutečnou vánoční říši divů - s pochodněmi a pohádkovými světly, obrovským plovoucím adventním věncem a živou floristikou. Úchvatným zážitkem je také zimní prohlídka adventu v zahradách "Garten Tulln". Součástí programu je také jízda na ponících, hudba a čtení.

6. Advent v opatství Klosterneuburg

Opatství Klosterneuburg vás poprvé zve na Klosterneuburský advent ve svém areálu. Světelná zahrada "Illumina" slibuje kouzlo, které zažijete při prohlídce klášterní zahrady se světelnými instalacemi. Místní vystavovatelé na klášterních nádvořích, výstava betlémů v Mramorovém sále, koncerty v klášterním kostele a farní slavnost Stiftspfarre - na vánočním trhu je zaručena obzvláště sváteční atmosféra.

Přehled všech adventních trhů