6 snových měst v adventu

Umění a řemesla, kulturní akce a kulinářské speciality: adventní období je pro dolnorakouská města téměř příliš krátké.

Ať už se jedná o vánoční trhy nebo pop-up stánky, sklepní uličky nebo přírodní scenérie, termální lázně nebo divadlo, adventní období nabízí v dolnorakouských městech bohatý a rozmanitý program. Vánoce mohou přijít!

1. adventní kouzlo v Kremži

Ať už jde o víno, nebo umění - v Kremži je obojího dostatek. Příjemnou sváteční atmosféru během adventu vytvářejí středověké uličky starého města s vánočním osvětlením, stánky, dechovými orchestry a jízdami v kočáře. Na adventním trhu v nádherné lodi dominikánského kostela najdete krásné rukodělné výrobky se zaměřením na charitu, tradiční ozdoby na vánoční stromek najdete také na adventním trhu v Schlüsselamt Krems. Na obou místech by měla být naplánována sklenka vína nebo svařeného vína. Pokud máte chuť si trochu zacvičit, nejlepší je vydat se na zimní túru z Kremsu do Dürnsteinu po Stezce světového dědictví Wachau 01. V cíli na návštěvníky čeká další vánoční trh - Wachauský advent na zámku Dürnstein.

2. Baden okouzluje

Od 18. listopadu se vánoční trh "Advent v parku" opět nese ve znamení udržitelnosti. Týká se to jak regionální gastronomie a tématu předcházení vzniku odpadu. Římské lázně Römertherme Baden slibuje během adventu odpočinek: Vodní a saunová krajina se 14 léčivými prameny a různými bazény, jako je například sirný bazén pod širým nebem, vám dá zapomenout na předvánoční stres. To se mimochodem velmi dobře hodí i na romantickou zimní túru "G'schichten aus dem Wienerwald Wanderweg" (1. etapa). Vede údolím Helenental z Badenu do Allandu.

3. tradiční advent v St. Pöltenu

Krajské město Dolního Rakouska se během adventu ukazuje jako expert na vánoční atmosféru. Vánoční trh v St. Pöltenu na náměstí Rathausplatz zve návštěvníky na kulinářské zážitky a nákupy. V plánu jsou také živá vystoupení a představení Punch and Judy. Bezstarostný večer pro celou rodinu připravují koncerty a divadelní představení ve městě, například "Es klopft bei Wanja in der Nacht" ve Festspielhausu nebo "Pippi Langstrumpf" v Landestheateru.
Chtěli byste raději vyrazit raději do přírody? Co takhle vánoční výlet Mariazellskou železnicí? V "Dobrodružném vlaku Ötscherbär" se můžete v závislosti na termínu setkat s Mikulášem a Krampusem (čertem) nebo s Ježíškem. "Panoramatický vůz během adventu" se zaměřuje výhradně na pohled na zimní krajinu se svařeným moštem a farmářskými koblihami.

4. předvánoční sezóna ve Wiener Neustadtu

Čtyři adventní trhy o čtyřech adventních víkendech - "Nový advent ve Wiener Neustadtu". Patří sem hudba, programy pro děti a charitativní akce na různých místech, například vánoční trh "Advent am Dom". Nedaleko je to také na vánoční trh v soutěsce Johannesbachklamm. Mezi skalami, lesem a vodou najdete více než 20 metrů vysoký vánoční strom, výstavu betlémů, řemeslné výrobky v Holzstadlu, ukázkovou kovárnu a samozřejmě i přízemní jídlo, které se postará o žádoucí adventní kouzlo.

5. čas na rozjímání v Retzu

Na adventním trhu v Retzu se 3. a 4. prosince koná akce "Drüber & drunter". Vánoční atmosféra je zde zaručena na hlavním náměstí i v Retzer Erlebniskeller. K tomu přispívají stánky s punčem a kaštany i tradičními pokrmy, butik se suvenýry, výstava betlémů a adventní kavárna. Milovníkům lisoven a vinic ve Weinviertelu doporučujeme vydat se na trasu Kellergassenrundwanderweg v Retzu. A pokud se chcete projít ještě kousek dál: adventní trh v nejdelší sklepní uličce v Evropě v Hadresu je nedaleko a je velmi slavnostní!

6. adventní atmosféra ve Weitře

Zapište si do kalendáře: začátkem prosince můžete navštívit adventní trhy ve Weitře. Vánoční trh nabízí vše, po čem vaše srdce touží, a to ve starém městě, na radničním a kostelním náměstí a na hradě. Během adventu můžete také navštívit chatové osady s "výstavními chalupami" pro regionální řemesla. Útulné zážitky se zvířaty v zimě nedaleko Weitry také nejsou k zahození. Co takhle například výlet s alpakami na Sonnseitnhof nebo projížďka v kočáře taženém koňmi či na oslu na Gasthaus & Ponyhof Holzmühle?