Lezení v Dolním Rakousku

Četné lezecké školy pomáhají s bezpečným začátkem lezeckých aktivit a při pilování techniky.

Dokážete si ještě vzpomenout, jak jste lozili po stromech a drápali se přes překážky jako malé děti? I dnes je to stále nepopsatelný zážitek z úspěchu, když se podaří zdolat pomocí rukou a nohou a s plným nasazením těla i duše nepřekonatelné překážky a dosáhnout vytyčeného cíle! Abyste se po vašem dobrodružství také vrátili zase v plném zdraví domů, najdete tady různé možnosti pro bezpečný výstup do vzdušných výšin.

Lezecké kurzy pro každého

Nejbezpečnější první kroky do světa lezení vedou přes kurz v lezecké hale nebo v lezecké škole. Vyzkoušet si lezení jen tak bez jakýchkoliv předchozích znalostí v sobě prostě ukrývá velké riziko. Horolezecká škola Freakline pod vedením outdorového experta Hannese Rottensteinera je ve Vídeňských Alpách prvním kontaktním místem pro zájemce o lezení. Nabídka kurzů sahá od lezeckých kurzů pro všechny věkové skupiny a dovednostní úrovně až po soukromé túry s průvodcem. Alpínská škola Peilstein Rakouského horského svazu nabízí na Peilsteinu – lezeckém eldorádu ve Vídeňském lese – na Hohe Wand, na Raxu a Dürnsteinu ve Wachau klasické kurzy základního lezení, základní kurzy pro lezce se zkušeností s lezením v halách, rozšiřující kurzy   a dále kurzy pro mládež a rodiny.

Lezení za každého počasí

Pokud by to s námi někdy počasí nemyslelo dobře, nabízí Klettercenter NÖ-Süd. Ve Waldviertelu  se v lezecké hale Zwettl a na bouldrové stěně Horn organizují také tréninky lezení pro děti a dospělé.

Lanové parky pro lezecké a adrenalinové nadšence

Lanové centrum Erlebnispark Rosenburg ve Waldviertelu nabízí pohyb ve výškách vzbuzujících závratě. O dobrodružný zážitek se tady postarají různé lanové a mostové konstrukce, závěsné tunely a let mezi stromy na Flying Fox. Také v lanovém parku Hamari s 12 trasami, 85 překážkami a dvěma lanovými skluzavkami Flying-Fox v délce přes 750 metrů se zaručeně nebudete nudit. Takzvaný Pamper Pole v lanovém parku „Move Your Mind“ v Puchbergu am Schneeberg již vyžaduje pořádnou dávku odvahy. Odvážní lezci se z plošiny o velikosti svačinového prkénka umístěné na vrcholku volně stojícího vysokého kmene stromu vrhnou po zádech volným pádem do zavěšených lan. My jen poradíme: zavřít oči a skočit!