Rax

Chutný, nádherný a jedinečný zároveň: pokud k pěší túře patří posezení u dobrého jídla, pak se jedná o gurmánské putování na Raxu od chaty k chatě.

Hora Rax je známá nejen úžasným výhledem, ale také pěšími túrami plnými požitků, tzv. Hüttenhüpfen – putování od chaty k chatě. Místní pochoutky zde doplňují chutné moučníky a lahodná šťáva z dřínků. Není divu, že téměř každý na vrcholu i přenocuje.

Audience u krále

Díky 1. kabinové lanovce Rakouska bylo pohoří Raxalpe ve výšce 2 007 m n. m. již v roce 1926 oblíbeným výletním místem. I tehdy si návštěvníci stejně jako dnes vychutnávali přírodu v naprostém uvolnění. Rax je známý především pro vynikající chaty, které zvou k občerstvení a přespání.  

Od svačiny na prkénku ke kávě s panoramatickou vyhlídkou

I zde je cesta cílem – ale cesta od chaty k chatě. Chatové tipy: tradiční Ottohaus s voňavou alpskou zahradou o rozloze 4000 m2 nebo tradiční a zároveň moderní Naturfreundehaus Knofeleben, vítěz volby chaty 2014, s útulným interiérem s výhledem a vynikajícím občerstvením.

Putování od chaty k chatě značky deluxe

Výstup začíná pohodlně kabinovou lanovkou na Rax přímo k první zastávce. V horském hostinci Rax-Alm Berggasthof čekají na slunečné terase pohodlná lehátka pro příjemné plánování trasy od chaty k chatě. Poté se vydáte rozmanitými stezkami, kolem příkrých skalních stěn a zelených luk ke kulinářským vrcholům místní tradice.

Lanovka Rax