SVĚŽÍ

výhledy

Rax - Léto v horách Dolního Rakouska, © Robert Herbst

Okno do Dolního Rakouska

Virtuální cestování povoleno! Ponořte se do virtuálního světa dolnorakouské přírody, hor, zámků, muzeí a měst.

Prostřednictvím webkamer z horských středisek a z horských chat si můžete užít aktuální výhledy na vámi oblíbené místo, nebo se nechat inspirovat. Virtuální a panoramatické prohlídky nejen kulturních zařízeních vám umožní náhlednout do dolnorakouských hradů a zámků, ale i se vydat na virtuální procházku kulturním městem Krems an der Donau

 

Virtuální prohlídky a panoramatické pohledy

Vypravte se s námi do virtuálního světa! Mnoho památkových objektů nabízí panoramatické prohlídky. Vítejte na palubě virtuálních zážitků!

Pohled na město Krems, © Romeo Felsenreich

Krems an der Donau

Krems - město vína, ale i původu názvu kremžské hořčice. Malebné městečko, jedno z nejstarších v Rakousku se zachovalou městskou branou Steiner Tor, kde můžete vidět i Kunsthalle galerii moderního umění, vytvořenou původně z fabriky na tabák. Krems a česky Křemže vás zve na vituálnu prohlídku.

Číst dále
Vlakem Himmelstreppe směr Mariazell, © Noevog/weinfranz.at

Mariazellská železnice

Od krajského města St. Pölten přes malebné údolí Pielachtal až po poutní místo Mariazell, přes 19 viaduktů a 21 tunelů: cesta po nejdelší úzkokolejné železnici v Rakousku je velmi působivá. Na vzdálenosti 84 km se z této cesta stává doslova zážitek. Udělejte si pohodlí první dojem si můžete udělat virtuální na svém smartphonu nebo tabletu nejen ze samotné železnice, ale také z krásného regionu Mostviertel - čekají vás jedinečné letecké snímky - od Ebersdorfer See v Über-Grafendorf přes centrum přírodního parku Ötscherbasis až po Gemeindealpe Mitterbach. Vítejte!

Číst dále
Zámek Hof, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Zámek Hof

Zámek panovníků, který je v těsné blízskosti Slovenka má původně zařízené místnosti knížete Evžena Savojského a císařovny Marie Terezie, umělecky upravenou barokní zahradu se sedmi terasami, hospodářský dvůr s jedinečnými rasami zvířat. Vychutnejte si 360° panoramatické záběry z tohoto nádherného hradu.Vydejte se s námi na prohlídku v pohodlí domova.

Číst dále
Hradní zřícenina Aggstein, © Schlossgut Schönbühel AG

Zřícenina hradu Aggstein

Zřícenina hradu Aggstein se tyčí na pravém břehu Dunaje na strmém útesu asi 300 metrů nad Dunajem a téměř 900 let se odtud dívá na údolí Dunaje nad vesničkou Aggsbach, ukrytá v houští lesa. Místo je opředeno mnoha legendami. Nejznámější z nich je legenda o růžové zahrádce. Vězni byli přikovaní o kamennou desku, která z hradu vyčnívala jako balkón, takže mohli buď zemřít hladem nebo skočit ze skály. Hrad prošel rekonstrukcí, která svými dřevěnými chodníky umožňuje nahlédnout jedinečným způsobem skoro do všech zákoutí.

Číst dále
jednoduché a prosté z nepálené hlíny nebo cihel, relikt z 18. století. Sklepní ulička Diepolz., © Weinviertel Tourismus/Wurnig

Weinviertel panorama

Zažijte Weinviertel s virtuálními 360° panoramatickými prohlídkami. Odhalíme vám nové dojmy z regionu a dáme vám pocit, že jste uprostřed akce. Nechte na sebe působit atmosféru tradiční pohostinnosti a užijte si neobyčejný interaktivní zážitek!

Číst dále
Mayové v muzeum MAMUZ Mistelbach, © Atelier Olschinsky

Muzeum MAMUZ

Jedinečné muzeum, které se věnuje i výzkumu a experimentální archeologii, má tento rok po 25 letech poprvé výstavu o strhující mayské kultuře. Prezentuje 200 originálních exponátů z Guatemaly, umožňujících napínavou cestu do mayské minulosti. Mayové dokázali to, co skoro žádná jiná civilizace - přizpůsobit se novým životním podmínkám.

Číst dále
Zámek Eckartsau, © ÖBf Archiv

Zámek Eckartsau

Zámek Eckartsau se nachází pouhých 24 km od hranice města Bratislava, přímo na dunajské cyklotrase, uprostřed národního parku. Nahlédněte do malého světa s úžasnou historií. Vydejte se po stopách turbulentních dob dědice trůnu Franze Ferdinanda, který na zámku lovil a miloval ho a, posledního rakouského císaře Karla, který sem po prohlášení o vzdání se trůnu v listopadu 1918 ujel spolu se svou rodinou.

Číst dále