Schneeberg, © Wiener Alpen / Franz Zwickl

Hory a vrcholy

Pro alpinisty, výletníky, turisty a pro všechny, kteří se jimi chtějí stát.

Kolem tradičních horských chat, pestrou krajinou a s výhledy na jedinečné panorama: nenechte si ujít dolnorakouské hory se skvělými podmínkami pro turistiku.

Pro každého turistu ten správný vrchol

Lehké etapy pro rodiny, dlouhé a náročné túry pro profíky: dolnorakouské hory nabízejí pro každý vkus tu správnou turistickou cestu. Za doprovodu vonných bylin, hustých lesů a pestrých luk a pastvin nabízí turistika v Mostviertelu a vídeňském alpském oblouku výjimečný zážitek.

Domov ve výšce 1.000 m n.m.

K posezení a přenocování zvou početné typické a zároveň moderní horské chaty s vynikající kuchyní a okouzlujícími výhledy. Jak je tam nahoře opravdu krásně, poznáte, až tam sami budete.  Proto jsme pro vás sestavili ty nejlepší letní nabídky.

Hory v Dolním Rakousku

Ötscher, © weinfranz.at

Ötscher

Rakouský Grand Canyon překvapí turisty svými skalními masivy, jako je např. Madona, nádhernými výhledy a náročnými výstupy.

Číst dále
Schneeberg, © Lois Lammerhuber

Schneeberg

Nejvyšší hora Dolního Rakouska nadchne jak rodiny, tak i zkušené horské turisty. Není divu, protože pro každou úroveň nabízí tu správnou trasu.

Číst dále
Gemeindealpe, © Niederösterreich-Werbung/Robert Herbst

Gemeindealpe

Příznivci dobrodružství se do Gemeindealpe zamilují. Zde najdou turisté nezapomenutelné výstupy a zrovna tak nezapomenutelné bleskurychlé sestupy.

Číst dále
Pohled na Ottohaus, Rax, © Robert Herbst

Rax

Chutný, nádherný a jedinečný zároveň: pokud k pěší túře patří posezení u dobrého jídla, pak se jedná o gurmánské putování na Raxu od chaty k chatě.

Číst dále
Vrchol Dürrenstein, © Rene Jagersberger

Dürrenstein

Nádhera. To je Dürrenstein, Lunz am See, divočina Wildnisgebiet a jedinečná kotlina Grünloch. Kdo hledá výhledy, najde zde celé panorama!

Číst dále
Semmering, © Franz Zwickl

Semmering

Semmering se nazývá „Kouzelnou horou“ zcela oprávněně. Velkolepými stezkami nadchne skutečně všechny – od vyznavačů turistiky až po milovníky horských…

Číst dále
Hochkar, © weinfranz.at

Hochkar

Tam, kde turisté a zimní sportovci skáčou ve vzduchu, zvou rozmanité trasy nad a pod zemí na průzkum. To musí zažít každý milovník dobrodružství.

Číst dále
Wechsel, © Franz Zwickl

Wechsel

Wechsel (v překladu změna) přináší proměnu všedního dne. Kromě pěších túr a lezení je možné se tady proměnit v dobrodruha a objevitele přírodních…

Číst dále