Vzácné vinařské speciality před branami Vídně

Vinařská cesta regionu Thermenregion je díky místním odrůdám jako Rotgipfler a Zierfandler i díky vinným šenkům doslova eldorádem pro všechny fajnšmekry.

Už jste někdy pili Zierfandler nebo Rotgiplfer nebo jste si pochutnávali na teplé kuchyni v místních „Heurige“? Na Vinařské cestě Thermenregion ve Vídeňském lese se s místními odrůdami a chutnými vinnými šenky pěstuje původní vinařská kultura.

Oblast Thermenregion začínající na jihu Vídně patří k nejtradičnějším vinařským regionům Rakouska. Vína tady pěstovali již Římané a ve středověku se o své místní vinohrady starali cisterciáci a benediktini.

Místní speciality: Rotgipfler a Zierfandler

Kromě dolnorakouských hlavních odrůd, jako je Veltlínské zelené nebo Zweigelt, se v regionu Thermenregion daří také vzácným specialitám, především odrůdám Rotgipfler a Zerifandler. Obě původní odrůdy bílého vína oceňují chráněné, slunné viničné tratě na okraji Vídeňského lesa a ve významnějším množství se kultivují už jen tady.

Jedinečná kultura „Heurige“

Labužníci navštěvují legendární vinařské obce na Vinařské cestě Thermenregion jako např. Gumpoldskirchen nebo Pfaffstätten nejen kvůli výtečným vínům, ale také kvůli jedinečné atmosféře místních vinných šenků, tzv. Heurige. Lokály provozované zdejšími vinaři se vyznačují nabídkou studených a teplých pochutin a patří tak k nejlepším „Heurige“ v celém Dolním Rakousku.