Objevitelská trasa − propojení Neziderského jezera a Dunaje

Rodinná cykloturistika z Neusiedl am See

Celá obrazovka
Výškový profil

90,10 km Délka

Údaje o trase
  • Obtížnost: středně těžká
  • Trasa: 90,10 km
  • Výstup: 221 Hm
  • Sestup: 221 Hm
  • Délka: 7:00 h
  • Nejnižší bod: 118 m
  • Nejvyšší bod: 224 m
Vlastnosti
  • okružní trasa
  • etapová trasa
  • kultura / historie

Detaily pro: Objevitelská trasa − propojení Neziderského jezera a Dunaje

Krátký popis

Heslem Objevitelské trasy dlouhé přibližně 97 km je „vítr, víno a voda“. Trasa vede podél břehů Neziderského jezera lemovaných rákosovým porostem k dunajským nivám, mezi vinicemi a idylickými viničními tratěmi, kolem historických míst a moderních větrných elektráren. Objevitelská trasa propojuje Burgenlandsko a Dolní Rakousy, síť cyklostezek kolem Neziderského jezera s Podunajskou cyklostezkou, přírodu s kulturou a technikou.

DŮLEŽITÉ: V současné době jsou z důvodu výstavby větrných elektráren v obcích Scharndorf, Petronell-Carnuntum a Rohrau objížďky. Dbejte proto na vlastní bezpečnost a sledujte informační tabule v místě!

Popis

„Objevitelská trasa – propojení Neziderského jezera a Dunaje“ je společným projektem Burgenlandska a Dolních Rakous. Návštěvníci mají památky nacházející se v obou spolkových zemích jako na dlani a mohou si tak vychutnat přírodní krásy i kulturní zážitky. Trasu tvoří okruh Neusiedl am See – Parndorf – Neudorf bei Parndorf – Gattendorf – Pama – Kittsee – Berg – Edelstal – Prellenkirchen – Petronell-Carnuntum – Rohrau – Gerhaus – Pachfurth – Bruck an der Leitha – Bruckneudorf - Parndorf – Neusiedl am See.

Voda je stálým průvodcem na Objevitelské trase, která začíná v Neusiedlu am See. Region Neziderské jezero je na seznamu světového dědictví UNESCO a jeho součástí je národní park Neusiedler See-Seewinkel. Cesta dále vede po širých polích Parndorfské plošiny přes Kittsee a Berg do obce Edelstal. Zde vyvěrá pramen přírodní minerální vody, která je známá pod názvem Římský pramen.

Vítr - Vliv moderní techniky na ráz rovinaté krajiny je patrný již při jízdě z Neusiedlu směrem na Parndorf, kde se rozprostírá obrovský větrný park. Další informace k tomuto tématu nabízí informační centrum zaměřené na větrnou energii v Prellenkirchenu, kde se návštěvníci po předchozí rezervaci dozvědí vše na téma vítr a energie.

Z Prellenkirchenu vede trasa do Petronellu. Návštěvníci si zde mohou vychutnat krásu působivé přírodní krajiny dunajských niv.

A nechybí ani historické objevy. V Petronellu se probouzí k novému životu římská historie v archeologickém parku Carnuntum. Kromě toho čeká na trase na návštěvníky nespočet historických skvostů – například zámek Rohrau, středověké centrum v Brucku an der Leitha nebo římská venkovská vila u Bruckneudorfu. Odtud vede okruh přes Parndorf zpátky do Neusiedlu.

Víno: Od vody není daleko k vínu. Příjemnou trasu lemují vinotéky, vinné šenky s mladým vínem a vinné sklípky, které zvou návštěvníky k ochutnávce slavných vín z vinařské oblasti Carnuntum a oblasti kolem Neziderského jezera. Cestu zpříjemňují nesčetné možnosti občerstvení s kulinářskými specialitami.

Výchozí bod trasy

Neusiedl am See

Cílový bod trasy

Neusiedl am See

Popis trasy Objevitelská trasa − propojení Neziderského jezera a Dunaje

Trasu lze absolvovat také po jednotlivých úsecích: úsek A vede z Neusiedlu am See do Brucku an der Leitha (délka: 17,9 km)

-    Bruck an der Leitha − Petronell-Carnuntum (délka: 17,5 km). Délka: 35,4 km

Úsek B:  z Petronellu do Kittsee, délka: 23,3 km

Úsek C: z Neusiedlu do Kittsee, délka: 38,1 km

Příjezd

Z Rakouska:

·     dálnice A4 (exit Bruck, exit Neusiedl)

·     dálnice A6 (exit Kittsee)

Ze Slovenska:

·     dálnice D1 – D2 – A6: sjezd na Kittsee

dálnice D1 – D2 – A6 – A4: sjezd na Bruck, Neusiedl

·     dálnice A4 (exit Bruck, exit Neusiedl)

·     dálnice A6 (exit Kittsee)

Z Maďarska:

·     dálnice M1 − A4 (sjezd na Bruck, Neusiedl)

·     dálnice M1 – A4 – A6 (sjezd na Kittsee)

Další informace/odkazy

Neusiedler See Tourismus

Obere Hauptstraße 24
A-7100 Neusiedl am See

Tel. +43(0)2167/8600
Fax. +43(0)2167/8600-20
E-Mail: info@neusiedlersee.com